Ekspert wymienił 7 rzeczy, które warto wiedzieć o seksie. "Egoizm jest niezbędnym składnikiem"

7 porad seksualnych od eksperta
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czemu Polacy rezygnują z intymnych doznań?
Czemu Polacy rezygnują z intymnych doznań?
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Todd Baratz to certyfikowany terapeuta, który za pośrednictwem mediów społecznościowych edukuje obserwatorów i udziela porad dotyczących związków partnerskich. Specjalista wskazał 7 prawd o seksie, które mają pomóc w urozmaiceniu życia intymnego oraz pozytywnie wpłynąć na trwałość relacji romantycznych.

7 wskazówek seksualnych - porady eksperta

Todd Baratz opublikował na Instagramie post, który cieszy się dużym zainteresowaniem internautów. Terapeuta par wymienił w nim 7 subiektywnych prawd o seksie i zapewnił, że zapoznanie się z nimi oraz wdrożenie ich w życie poskutkuje lepszą jakością zbliżeń intymnych.

Seks nie powinien być tematem tabu i powodem do wstydu - to pierwsza z wirtualnych lekcji eksperta. Baratz twierdzi, że realizacja fantazji seksualnych, które nie wyrządzają nikomu krzywdy, jest naturalnym i pożądanym urozmaiceniem relacji.

Atmosfera "przed" i "po" zbliżeniu bywa istotniejsza od samego aktu - to druga wskazówka terapeuty. Seks nie jest wyłącznie mechaniczną czynnością biologiczną, dlatego specjalista zwraca uwagę na rodzącą się między partnerami emocjonalną i psychologiczną więź, którą warto pogłębiać podczas igraszek łóżkowych.

Zbliżenia nie wyglądają tak ładnie, jak na filmach - to kolejne spostrzeżenie seksuologa. Todd Baratz zaznacza, że w rzeczywistości seks jest "brudny, pełny niezręcznych momentów i czasem zabawny". Ekspert jednocześnie przestrzega przed zbyt dużymi oczekiwaniami estetycznymi, naśladowaniem grających w filmach postaci i próbą dążenia do ideału.

Seks nie wiąże się jedynie z penetracją - specjalista obala następny mit i wskazuje na jego staroświeckie założenia. - Niech seks i orgazmy będą takie, jakie chcesz - czy to obejmuje penetrację, czy wzajemną masturbację. Zróżnicuj swoją ekspresję seksualną, aby uwzględnić różnorodne akty seksualne - radzi na Instagramie.

Egocentryzm w seksie - jaką pełni funkcję?

Seks to interakcja i obszar w relacji, nad którym trzeba pracować - brzmi piąta wskazówka Todda Baratza. Terapeuta przekonuje, że zbliżenia nie gwarantują automatycznej przyjemności. Satysfakcja seksualna to wynik świadomości cielesnej i odpowiedniej komunikacji między partnerami, której celem jest minimalizowanie wstydu.

Porównywanie orgazmów nie ma żadnego sensu - twierdzi w kolejnym punkcie seksuolog. Jego zdaniem każdy człowiek odczuwa przyjemność w inny sposób, dlatego reakcje organizmu nie będą tożsame z tymi udawanymi na potrzeby filmów dla dorosłych.

"Egoizm seksualny jest niezbędnym składnikiem podniecenia, przyjemności i orgazmu" - to ostatnia i najbardziej kontrowersyjna prawda Todda Baratza na temat zbliżeń intymnych. Terapeuta nie ma wątpliwości, że dbanie o samozadowolenie podczas stosunku podniesie poziom jakości życia intymnego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: dailymail.co.uk, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Ghislain & Marie David de Lossy/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości