"Siła jest kobietą". Każdego dnia walczy o córkę. "Możemy jedynie ulżyć jej w cierpieniu i kochać z całych sił"

Anna Bednarz z córką
Anna Bednarz z córką
Źródło: Archiwum prywatne
9-letnia Wiktoria Bednarz urodziła się z szeregiem wad wrodzonych. Musiała przejść wiele operacji i czeka ją kolejna. Jej mama Anna codziennie walczy o córkę. - Chciałabym wziąć na siebie całe cierpienie dziecka - podkreśla w cyklu "Siła jest kobietą".

Siła jest kobietą: Każda jest inna. Każda wyjątkowa. Każda ma różne cele i marzenia, inną historię do opowiedzenia. Łączy je jedno. Bohaterki tego cyklu udowadniają, że siła jest kobietą.

Ten tekst powstał z myślą o Dniu Matki. To właśnie wtedy dziękujemy tym niezwykłym kobietom, które udowadniają, że dla dzieci są w stanie poruszyć niebo i ziemię. 

Zobacz wideo: Walka o życie

Walka o życie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Mama, która wygrała z nowotworem
Mama, która wygrała z nowotworem
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Maja Kapłon o walce z chorobą
Maja Kapłon o walce z chorobą
O choroba! Książka, która oswaja traumę
O choroba! Książka, która oswaja traumę

"Wiedziałam, że dopóki nie zoperujemy serca córki, będziemy drżeć o jej życie"

Dominika Czerniszewska, dziendobry.tvn.pl: Przeczytałam, że Wiktoria jest Waszym długo wyczekiwanym dzieckiem.

Anna Bednarz: Tak, staraliśmy się z mężem o dziecko wiele lat. Byliśmy bliscy załamania i wtedy zdarzył się cud. Długo wyczekiwana i upragniona córeczka miała przyjść na świat 17 grudnia 2013 roku.

Miała?

Urodziłam ją dwa dni po terminie. 17 grudnia zauważyłam, że dziecko prawie się nie rusza. Zaczęło zanikać tętno. Byłam przerażona. Od razu wsiadłam z mężem do samochodu i pojechaliśmy do szpitala. Na miejscu zostawili mnie na patologii ciąży. 19 grudnia przyszła do mnie położna, która mnie przyjmowała i powiedziała zdziwiona: "Co pani tutaj robi? Trzeba natychmiast iść rodzić". To był koszmar. Nie wiedziałam, ile waży dziecko. Lekarz przyjmujący nie chciał udzielić mi tej informacji. Za to powiedział: "Kolejna na darmowe USG". Nie było czasu. Położna stwierdziła, że spokojnie urodzę naturalnie, bo po brzuchu widać, że córka ma nie więcej niż 3,5 kg. Była w błędzie. Poszłam "na żywca". Dziecko ważyło prawie 4,5 kg. Byłam bez sił i w dużym szoku. Wiki urodziła się cała sina i spuchnięta w zielonych wodach. Córkę położyli mi na brzuchu. Nie oddychała i nie płakała. Odcięli pępowinę. Zobaczyłam przez szparę parawanu, jak ją rzucali i przywracali funkcje życiowe. Powtórzyli to trzy razy i wtedy zaczęła płakać. Widziałam ją tylko przez te kilka sekund, a potem została zabrana. Mąż był ze mną na sali, więc powiedziałam, żeby pobiegł za Wiki. W tym momencie ona była dla mnie najważniejsza. Mój ból i rozpacz nie miały znaczenia.

Co działo się dalej?

Zostałam na sali. Mąż zrobił zdjęcie córki i przybiegł, by mi pokazać. Powiem wprost – wyglądała okropnie. Na drugi dzień mieli zabrać Wiktorię do innego szpitala. Powiedziałam lekarzowi, że bardzo chciałabym ją ujrzeć przed transportem. W odpowiedzi usłyszałam: "Pani nie może siadać na wózku, bo tu się wszystko rozrywa". Mąż dotąd gdzie mógł, zawiózł mnie na łóżku. Ledwo wyrabiał na zakrętach. Następnie powiesiłam się na jego szyi, teściowa podtrzymała mnie za biodra, bo nie mogłam ustać i tak ledwo żywa doczłapałam się do córeczki. Musiałam zostać jeszcze przez kilka dni w szpitalu. Mąż krążył pomiędzy dwiema placówkami. Próbowałam przekonać lekarza, żeby mnie wypisali. Powiedział, że uczyni to, jeśli przejdę się po korytarzu. Strasznie kręciło mi się w głowie, ale walczyłam i z całych sił starałam się iść prosto. Lekarz, widząc to, zapytał: "Jak się pani czuje?". Pomimo że miałam "helikopter w głowie", odpowiedziałam, że dobrze. "Widzę, że nie jest najlepiej, ale pani tak bardzo zależy, że wypiszę". Udało się. Następnego dnia byłam już przy córeczce. Nie przypuszczałam jednak, że jestem aż tak słaba. Gdy zobaczyłam Wikusię nie mogłam jej przytulić, nakarmić, wziąć na ręce, była podłączona pod aparaturę. Widząc to, czułam się jeszcze gorzej.

Usłyszała Pani wówczas diagnozę?

Okazało się, że córka urodziła się z wadami wrodzonymi, które lekarze wymieniali jedna po drugiej. Kraniostenoza, artrogrypoza i poważna wada serca polegająca na ubytku przegrody międzyprzedsionkowej i niedomykalności zastawki trójdzielnej. Wiedziałam, że dopóki nie zoperujemy serca córki, będziemy drżeć o jej życie. W każdej chwili mogło dojść do śmiertelnie niebezpiecznych zatorów w naczyniach wieńcowych, zaburzeń rytmu serca i niewydolności prawej komory.

Trudny poród, a teraz to…

Boże Narodzenie mieliśmy już spędzić we troje. Na kilka dni przed porodem byłam przeszczęśliwa, że wkrótce przytulę swoją upragnioną córeczkę. Ogromnie się cieszyliśmy. Nikt nie spodziewał się, że Wiki urodzi się chora. Badałam się regularnie, brałam witaminy, dbałam o siebie i lekarze mnie zapewniali, że Wikusia będzie zdrowa. Pytałam. Sprawdzałam. Poszłam na kontrolę do specjalisty od wad genetycznych, który podkreślił, że wszystko jest w porządku. Kiedy po porodzie doszłam już do siebie, a zajęło mi to 1,5 miesiąca - nie mogłam siadać, bo mnie tak pocięli - udałam się do innego lekarza z badaniem USG. On spojrzał i od razu zobaczył wadę serca. Natomiast lekarze, którzy mnie prowadzili, nie dostrzegli tego albo nie chcieli mi powiedzieć. Sama nie wiem.

Miała Pani do nich żal?

Bardzo to przeżywałam… Żal też się pojawił. Nawet nie wiem, jak to opisać. W mojej głowie pojawiły się pytania: "Dlaczego?", "Co się takiego stało?". Pamiętam, jak położna do mnie przyszła i powiedziała, że miałam szczęście w nieszczęściu, że warunki fizjologiczne pozwoliły mi na urodzenie tak dużego dziecka. Została przetrzymana w moim brzuchu i nie było mowy o cesarskim cięciu! Wiki nie dość, że ważyła prawie 4,5 kg, to miała 59 cm długości, ale na tle tego, co nas czekało, to było najmniej ważne.

Mowa o szeregu wad wrodzonych?

Tak. Przez nieprawidłowe zrośnięcie się szwów, czaszka Wikusi była zdeformowana. Mając 4,5 miesiąca, musiała przejść operację główki. Dzięki niej nie doszło do uszkodzenia mózgu. Kiedy stawiliśmy czoła jednej wadzie, rozpoczęła się walka z kolejną. Córka była bardzo wiotka i słaba. Nie mogła się przekręcić z brzucha na plecy. Miała przykurcze w stopach i kolanach. Potrzebowała intensywnej rehabilitacji. Musieliśmy ratować jej serduszko. Jeździliśmy z mężem od szpitala do szpitala. Nikt nie był w stanie nam pomóc, ponieważ każdy obawiał się ukrytych wad Wiki. Traciliśmy nadzieję.

Próbowali Państwo szukać pomocy za granicą?

Po nieudanej próbie w Zabrzu, kiedy lekarzom nie udało się wstawić implantu i wykonać plastyki zastawki trójdzielnej - tak. Nie mogliśmy się poddać. Znaleźliśmy profesora Edwarda Maleca z Kliniki Uniwersyteckiej w Munster (Niemcy), który powiedział, że podejmie się operacji. Niestety nie było nas na nią stać. Musieliśmy zorganizować zbiórkę. Dzięki ludziom dobrego serca udało się. Wiki serduszko zostało naprawione. Czekało nas kolejne wyzwanie. Rok później córka musiała przejść kolejną operację polegającą na wydłużeniu ścięgien Achillesa. Niestety zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Kolejna zbiórka. Kolejna próba. Udało się. To była bardzo poważna kompleksowa operacja obu nóg. Skrócili jej kości udowe o 5 cm i włożyli druty. Bolało, płakała, nie spała w nocy. Podczas ćwiczeń wiedzieliśmy, że musimy stosować się do zaleceń lekarzy i rehabilitantów. Patrząc na cierpienie swojego dziecka, serce się kraje. Chciałabym wziąć na siebie ten ból, ale nie jest to możliwe. Możemy jedynie ulżyć jej w cierpieniu i kochać z całych sił. 

Jak obecnie czuję się Wiki?

Od operacji minęło 6 miesięcy i potrafi już przejść krótkie odcinki, kiedy trzyma się ją rączkę. Choć Wikusia robi duże postępy, to jej codzienność jest prawdziwą walką. Pierwszy etap operacji poszedł zgodnie z planem. Niestety przez długotrwałe chodzenie na kolanach pogorszyła się rotacja w podudziach i stopach. Lekarze powiedzieli, że powinna przejść jeszcze drugi etap operacji. Kiedy już pewnie się poczuje chodząc, to będą chcieli przeciąć kość pod kolanem i obrócić do linii prostej. Wiktoria od urodzenia wymaga opieki całodobowej. Do tej pory potrzebuje pomocy we wszystkich podstawowych czynnościach. Jest dziewczynką bardzo dzielną, pogodną i dążącą do celu. Wiele mnie nauczyła.

Anna Bednarz z Wiktorią
Źródło: Archiwum prywatne

"Dla córki zrobię wszystko"

Operacje, rehabilitacje, ciągły stres, walka – skąd czerpie Pani siłę?

W moim życiu bywało różnie. Kiedy miałam 5 lat, zmarła moja mama. Jako 16-latka musiałam pożegnać tatę. Bardzo przeżyłam te straty. Musiałam jakoś sobie radzić. Zdobyłam zawód fryzjerski. Doczekałam się nawet własnego salonu, który bardzo dobrze prosperował. Mam wspaniałego męża, który ogromnie mnie wspiera. Po tych wszystkich trudnych chwilach myślałam, że w końcu się ułoży i będę szczęśliwa. Tak było. Do czasu, kiedy nie mogłam zajść w ciąże. Potem po urodzeniu Wiki miałam pretensje. Pytałam: "Dlaczego mnie to spotkało?", "Czemu moje dziecko musi tak cierpieć?". Szukałam odpowiedzi na te pytania w moim sercu i dostałam je. Jakbyśmy mieli zdrowe dziecko, firmę i dobrze nam się wiodło, nasze towarzyskie życie, by kwitło, ale... los chciał inaczej. Urodziło się nam bardzo chore dziecko i wielu dotychczasowych "przyjaciół" odwróciło się od nas. Było mi bardzo przykro i nie rozumiałam - dlaczego tak postąpili. Na szczęście na naszej drodze Bóg postawił ludzi o wielkich i dobrych sercach niosących bezinteresowną pomoc, wspierających nas dobrym słowem, pomocą i modlitwą. Powiem szczerze, że przetrwałam to wszystko tylko dzięki Bogu. Modlę się codzienne i powierzam swoją córkę. Każdego dnia widzę te małe cuda, jak mówi: "Mami" "Tati", uśmiechnie się, coś pokaże. Dla mnie te małe gesty są kolosalne i to one dają mi siłę.

Poświęciła Pani całe swoje życie córce…

Wikusia skradła nasze serca. Kocham ją nad życie. To jest nasze jedyne dziecko. Gdyby jej się coś stało, to bym tego nie przeżyła. Nieraz, gdy zawożę córkę do szkoły oddalonej o 26 km od naszego domu, czekam na nią, aż skończy zajęcia i to jest jedyny moment, kiedy mogę usiąść na ławce w parku i odetchnąć. Odciąć się od tego wszystkiego, zregenerować. Oczywiście nie mogę narzekać. Wikunia jest bardzo grzeczna, pogodna, uśmiechnięta, ale jak zajmuję się domem, to muszę na nią bardzo uważać. Przyzwyczaiłam się już do takiego trybu życia i nie wyobrażam sobie codzienności bez Wiki.

Anna Bednarz z córką
Anna Bednarz z córką
Źródło: Archiwum prywatne

Rozważała Pani powrót do pracy?

Początkowo byłam pewna, że wrócę. Jednak walka o zdrowie córki pochłonęła cały mój czas. Przez noszenie dziecka i ciągły stres mój organizm daje się we znaki. Niestety, mąż musi zarabiać na życie. Bardzo o nas dba, żeby niczego nam nie brakowało,  a ja - opiekuję się Wiki. Wszystko spadło na moją głowę. Staram się, jak mogę, bo jak teraz odpuszczę, to nie wiem, co będzie. Muszę nauczyć córkę, żeby samodzielnie jadła, sama się przebrała, znała godziny, potrafiła pójść do sklepu. Musi to wiedzieć, by potrafiła sobie dać radę, gdy mnie zabraknie. Dlatego robię wszystko, by mieć pewność, że sobie poradzi. Wiem, że nie będzie w pełni zdrowa, ale jest olbrzymia różnica pomiędzy tym, co było kiedyś, a tym, co jest teraz. Gdy niektórzy widzą Wiktorię po czasie, mówią: "Boże, przecież ona była leżącym dzieckiem. Nie dawali jej żadnych szans. Miała być roślinką, a ona chodzi".

Anna Bednarz z Wiktorią
Archiwum prywatne

A jak Wiktoria radzi sobie w szkole?

Wiktoria wszystko rozumie, ale nie mówi. Przeszła w życiu już tyle, że wydaje mi się, że to ją zablokowało. Natomiast, gdy proszę, by pokazała w książeczce, gdzie jest kokarda na spódniczce, bez problemu wskazuje. Jak jesteśmy na spacerze i widzi kaczki, podśpiewuje: "kwa, kwa, kwa". Może z biegiem czasu zacznie mówić. Większość czynności zaczęła wykonywać z opóźnieniem. Natomiast przed zapisaniem jej do szkoły udałam się do poradni pedagogicznej, gdzie specjalistka zasugerowała mi, żeby Wiktoria chodziła do specjalnej szkoły. Powiedziała wprost: "Nauczycielka będzie tłumaczyła tabliczkę mnożenia, a Wiktoria i tak tego nie zrozumie. To strata czasu, a w szkole specjalnej będzie miała dodatkowe zajęcia, terapię". Bardzo broniłam się przed tym pomysłem. Dotarło jednak do mnie, że w zwykłej szkole dzieci wybiegłyby na 15-minutową przerwę, a ona siedziałaby sama w klasie. Z bólem serca zdecydowałam, że musi uczęszczać do specjalnej szkoły w Lublinie. W zeszłym roku Wiktoria poszła do pierwszej klasy, ale przez operacje więcej jej nie było, niż była. Wróciliśmy dopiero w marcu br. Zastanawialiśmy się, czy cofnąć Wiktorię o rok, by mogła nadrobić materiał. Na szczęście inni rodzice wstawili się za nią i cofnęli całą klasę. Nauczycielka w klasach 1-3 ma bowiem taką możliwość. Jestem im za to bardzo wdzięczna. W klasie Wiki dzieci mają podobne schorzenia i nauczycielki pracują nad nimi. Chcieliśmy nawet przeprowadzić się do Lublina, żebym nie musiała codziennie pokonywać przeszło 100 km. Jeżdżę dwa razy dziennie. Niestety, ale ceny mieszkań poszły tak w górę, że odrzuciliśmy ten pomysł. Na szczęście w sytuacjach awaryjnych zawsze mogę liczyć na pomoc teściowej i bliskiej sąsiadki.

Zobacz wideo: Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Źródło: Dzień Dobry TVN

Za chwilę Dzień Matki. Domyślam się, że to wyjątkowe dla Pani święto.

Oczywiście! W końcu świętuję narodziny mojej kochanej córeczki. Tego dnia od Wikusi zawsze dostaję laurkę i dużo buziaczków. Jest bardzo całuśna. Ponadto z mężem marzymy o drugim dziecku. Chcemy, by Wiktoria miała rodzeństwo. Niestety nie jest nam to dane. Być może to jeszcze nie ten czas…

Fundacja TVN - jak pomóc?

Wiktoria Bednarz z pomocy Fundacji TVN korzysta od 2016 r. Osoby, które chciałaby wesprzeć organizację mogą to zrobić:

 • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
   • wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001;
    • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN.

     Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Chcesz zostać bohaterką cyklu Siła jest kobietą? Napisz do mnie: dominika_czerniszewska@discovery.com

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz też:

     Autor: Dominika Czerniszewska

     Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
     Materiał promocyjny

     Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

     Kredyt na święta: jak nie dać się oszukać? Czat z ekspertem

     Kredyt na święta: jak nie dać się oszukać? Czat z ekspertem

     Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

     Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

     Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

     Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

     Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

     Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

     "Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
     Materiał promocyjny

     "Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

     Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
     Materiał promocyjny

     Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

     Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
     Materiał promocyjny

     Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

     Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
     Materiał promocyjny

     Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

     Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
     Materiał promocyjny

     Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

     Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

     Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

     Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

     Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

     ''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
     Materiał promocyjny

     ''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

     Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
     Materiał promocyjny

     Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

     Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
     Materiał promocyjny

     Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

     Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
     Materiał promocyjny

     Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

     Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

     Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

     "Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

     "Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

     Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
     Materiał promocyjny

     Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

     Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

     Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

     Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

     Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

     Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

     Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

     Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

     Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

     Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

     Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

     "Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

     "Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

     Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
     Materiał promocyjny

     Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

     Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
     Materiał promocyjny

     Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

     Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

     Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

     "Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
     Materiał promocyjny

     "Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

     Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

     Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

     Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

     Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

     Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

     Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

     Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

     Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

     Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

     Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

     "Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

     "Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

     Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

     Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

     "Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

     "Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

     14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

     14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

     "Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

     "Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

     Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

     Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

     Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

     Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

     Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

     Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

     Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

     Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

     Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

     Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

     Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

     Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

     Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

     Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

     Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

     Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

     Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

     Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

     "ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

     "ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

     Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

     Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

     "ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

     "ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

     Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

     Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

     Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

     Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

     Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

     Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

     #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

     #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas