walka z chorobą

  Monika Sowińska od prawie 6 lat mieszka w Australii, a od 3 - zmaga się ze stwardnieniem rozsianym (SM), czyli przewlekłą chorobą układu nerwowego. O swojej walce o zdrowie, sportowej pasji i motywacji opowiedziała w cyklu "Siła jest kobietą". - Wiedząc, że w przyszłości mogę poruszać się na wózku, obiecałam sobie, że nie zmarnuję ani jednego dnia - przyznaje.

  9-letnia Wiktoria Bednarz urodziła się z szeregiem wad wrodzonych. Musiała przejść wiele operacji i czeka ją kolejna. Jej mama Anna codziennie walczy o córkę.

  "To dług wdzięczności za to, że przeżyłam i jestem w stanie coś zrobić".

  Macierzyństwo to dla wielu kobiet najpiękniejszy etap w życiu, który wiąże się z nieopisanym wzruszeniem i licznymi powodami do szczęścia. Okazuje się jednak, że czasem rola matki niesie za sobą wyzwania, z którymi trudno się zmierzyć - wymaga poświęceń, odbiera spokój i staje się źródłem lęku. Przekonała się o tym 33-letnia Mariola, która po trudnej ciąży i porodzie, stanęła przed koniecznością walki o zdrowie syna.

  Natalia Dawidowska dała się poznać szerszej widowni podczas 2. edycji programu "Big Brother". 30-latka zdecydowanie wyróżniała się wizerunkiem spośród wszystkich uczestników i zgromadziła w mediach społecznościowych rzeszę fanów. Po zakończeniu show wyjechała za granicę. Krótko po tym dowiedziała się, że choruje na ciężką chorobę. Jak sobie radzi?

  Liczba osób chorych na koronawirusa wciąż rośnie. Przekroczyliśmy już 20 tys. zakażeń dziennie i nie wydaje się, by miało być lepiej. Obecnie, żeby znaleźć dla kolejnych zarażonych COVID-19 szpitalne łóżka, coraz częściej odwoływane są planowane wcześniej operacje i zabiegi. Problemem jest nie tylko brak łóżek czy respiratorów, ale też lekarzy oraz pielęgniarek. Jak sobie z tym radzić?

  Każdego dnia w mediach pojawiają się kolejne informacje dotyczące koronawirusa. Od najbliższych również słyszymy ciągłe rady. Które z wiadomości są prawdziwe? W rozmowie z Dorotą Wellman na najważniejsze pytania odpowiedział rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Zbigniew Gaciong.

  Z Anią Szubert spotkaliśmy się kilka miesięcy temu. Wtedy była pacjentką Centrum Onkologii w Warszawie, ponieważ chorowała na chłoniaka. Do swojej choroby podchodziła niestandardowo, a każdy dzień walki o zdrowie opisywała w mediach społecznościowych. Teraz pojawiła się w Dzień Dobry TVN, by przekazać nam kolejną wiadomość na temat swojego zdrowia. Zobaczcie, czy udało jej się wyjść z choroby.

  Przez lata walczył o pokój i życie innych, dziś walczy sam ze sobą. Grzegorz Sieradzki, weteran wojenny był gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach". Grzegorz cierpi na stwardnienie boczne zanikowe - nieuleczalną chorobę układu nerwowego. Mimo diagnozy, zdecydował się na dziecko i dziś jest tatą kilkumiesięcznej córki. W Dzień Dobry TVN gościliśmy siatkarza polskiej reprezentacji Andrzeja Wronę, aktora Jakuba Wesołowskiego oraz płk Leszka Stępnia. Panowie wspierają akcję charytatywną "Walka weterana" i mocno angażują się w jej propagowanie. Co sprawiło, że zdecydowali się pomóc akurat Grzegorzowi? Czy kwota potrzebna na leczenie weterana wojennego jest aż tak duża, by nie móc jej zebrać? Czy dzięki zbiórce pieniędzy córka będzie mogła dłużej cieszyć się tatą?

  Katarzyna Frąckowiak choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Chorobę wykryto, kiedy miała 13 lat. Mimo bólu jest optymistką i - jak brzmi tytuł jej książki - nie boi się ciemności. Kasię bardzo wspiera siostra Aleksandra Frąckowiak-Paderska. W jaki sposób Ola pomaga Kasi? Kto jeszcze wspiera Kasię? Czy udało jej się zaprzyjaźnić z chorobą? Siostry zasiadły na kanapach Dzień Dobry TVN.

  Adam Konkol, lider zespołu Łzy od lat choruje na tętnicze nadciśnienie płucne. Jakiś czas temu media obiegła wiadomość o jego złym stanie zdrowia. Czy konieczny będzie przeszczep płuc lub serca? W jakiej formie jest Adam? Na jaką terapię czeka? I jak w tej trudnej sytuacji odnajduje się żona Adama? Z małżeństwem porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Joanna, bohaterka filmu "Joanna" , usłyszała pewnego dnia diagnozę-wyrok, że ma przed sobą zaledwie kilka miesięcy życia. Żyła dwa lata. Poznajcie niezwykłą historię walki z rakiem i opowieść o wielkiej miłości do syna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jej przyjaciółkę Marię Cywińską i Anetę Kopacz, reżyserkę filmu "Joanna".