Styl życia

Jak ugasić pożar w samochodzie? Strażacy dali pokaz swoich umiejętności

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Agata Zjawińska
Jak ugasić pożar samochodu?
Jak ugasić pożar samochodu? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Gdy w samochodzie zaprószy się ogień lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do pożaru, warto wiedzieć, jak zareagować. Agata Zjawińska z Dzień Dobry TVN odwiedziła strażaków z OSP w Bartągu, którzy pokazali krok po kroku, co należy zrobić. Na czym polega akcja "Gaśnica Twój Przyjaciel"?

Akcja "Gaśnica Twój Przyjaciel"

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu już po raz drugi zorganizowali akcję edukacyjną "Gaśnica Twój Przyjaciel", której celem jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń wynikających z pożaru. Eksperci uczą mieszkańców, jak zachować spokój, gdy wznieci się ogień oraz jak poprawnie używać gaśnicy samochodowej.

- Inicjatywa wyszła od samych mieszkańców, którzy chcieli bezpośrednio sprawdzić, co się dzieje, kiedy przydarzy się pożar w aucie. Idąc tym tropem, zorganizowaliśmy pierwszą edycję akcji, ostatnio zorganizowaliśmy drugą. Cieszą się dość dużym zainteresowaniem - powiedział Marcin Jasiuczenia z OSP w Bartągu.

Pożar w aucie - jak go ugasić?

W każdym samochodzie powinna znajdować się gaśnica. Jak się nią posługiwać?

- Musimy wyciągnąć zawleczkę przede wszystkim i po prostu przycisnąć z góry. Powinniśmy sprawdzić, czy gaśnica w naszym samochodzie jest wyposażona w manometr. On powinien wskazywać na zielone pole. To zapewni nas, czy ciśnienie w gaśnicy jest prawidłowe i czy ta gaśnica będzie działała - wyjaśnił strażak.

Profesjonaliści z OSP pokazali, jak ugasić pożar w aucie. Zobacz wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości