Styl życia

Kolekcjonuje łyżeczki od 40 lat. "To jest niemożliwe, żeby je policzyć"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Obieżyświat, kawosz i kolekcjoner… łyżeczek
Dzień Dobry TVNObieżyświat, kawosz i kolekcjoner… łyżeczek

Leszek Kopcio to człowiek wielu pasji. Jest znawcą kawy, a także kolekcjonerem rzadko spotykanych łyżeczek. Klienci jego kawiarni z zagranicznych wojaży przywożą mu wyjątkowe egzemplarze. W Dzień Dobry TVN pokazał część swoich zbiorów.

Wyjątkowa kawa

Leszek Kopcio prowadzi kawiarnię "Biała lokomotywa". Serwuje tam pyszną i aromatyczną kawę, którą dopasowuje do danego klienta. Sprawdza upodobania, pyta o ulubione smaki, a potem przygotowuje wyjątkowy, pobudzający napój.

- Wystarczy chwila rozmowy. Właściwie drogą eliminacji i sugestii wybieram. Każdy ma swój dobry smak, każdy chciałby coś swojego. Pytam klienta, jaką kawę lubi, z mlekiem czy bez, a później proponuję kawę z białym serem, syropem szafranowym, sezamem opiekanym w karmelu. To jedna z kilkuset możliwości rozwiązania takiego problemu - powiedział Kopcio.

Kolekcja łyżeczek

W kawiarni pana Leszka znajduje się niezwykła kolekcja łyżeczek - wiszą w gablotach na ścianach. Każda z nich ma swoją niezwykłą historię.

- To jest niemożliwe, żeby je policzyć. Zbieram je około 40 lat. To tylko mała część, to najwyżej 1/4 mojej kolekcji. Pierwszą łyżeczką, od której zacząłem moją kolekcję, jest łyżeczka z Australii, którą podarowała mi Amerykanka słowackiego pochodzenia. Tak się zaczęła historia ze zbieractwem. Mam też jedyny okaz na świecie - łyżeczka z bawolego rogu. Taka niespotykana, sprawia dużą frajdę, ponieważ została zdobyta w Stanach Zjednoczonych - przyznał pasjonat.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości