Hobby

Hip-hopowe mamy, które podbiły Europę. "Na taniec nigdy nie jest za późno"

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Mamy Hip Hop 30+
Mamy Hip Hop 30+ Dzień Dobry TVN
wideo 2/10
Dzień Dobry TVNMamy Hip Hop 30+

Grupa taneczna Gold Wena Squad zawiązała się w 2012 roku. W jej skład wchodzą mamy 30+, które na swoim koncie mają mistrzostwo Polski i Europy. - Fakt też, że możemy tę pasję dzielić z dziećmi, bardziej nas scala - przekonują w Dzień Dobry TVN.

Mamy tańczą hip-hop

Grupę Gold Wena Squad tworzą mamy, których pociechy trenują bądź trenowały w szkole tańca Wena. Kobiety obserwując swoje dzieci wpadły na pomysł, aby stworzyć też grupę dla rodziców.

- Pełną motywacją to były nasze dzieciaki, które stawiały pierwsze kroki w szkole Wena. One startowały na pierwszych, poważnych turniejach, czyli od mistrzostw Polski. I tą zajawką nas trochę zaraziły - wspominała w Dzień Dobry TVN Agnieszka Chmura, tancerka.

Tak zawiązała się grupa. Dziś kobiety na swoim koncie mają liczne sukcesy. Wielokrotnie stawały na najwyższym podium w naszym kraju, a ostatnio zdobyły mistrzostwo Europy.

- Przed zawodami staramy się przygotować jak najlepiej. (....) Trenujemy od 2 do 4 razy w tygodniu. Zwłaszcza kiedy przygotowujemy się do mistrzostw Polski, które są etapem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy i świata - tłumaczyła Katarzyna Falkowska, tancerka.

Taniec - pasja i odskocznia od codzienności

Taniec stał się dla kobiet nie tylko pasją, lecz i odpoczynkiem od codziennych trosk.

- Każdy z nas ma różną pracę. Spotykamy się z różnymi problemami dnia codziennego i taniec, nasza grupa jest dla nas odskocznią, takim przerywnikiem w tej codzienności. Fakt też, że możemy tę pasję dzielić z dziećmi bardziej nas scala - przyznała Aleksandra Szeliga, tancerka. - Oprócz tego, że jest to nasza wielka pasja, to zebrała się tutaj grupa kobiet, która bardzo lubi atmosferę zawodów, adrenalinę przed startem. Oczywiście nie jest to priorytet, ale staramy się ze wszystkich sił robić to jak najlepiej - zapewniła Katarzyna Falkowska.

Każda z mam ma inny fach. Wśród tancerek odnajdziemy m.in. trenerkę personalną, nauczycielkę angielskiego i pracowniczkę socjalną. Jak przekonywały w naszym programie, "na taniec nigdy nie jest za późno".

Zobacz występ Gold Wena Squad w składzie: Agnieszka Chmura, Amelia Socha, Marite Mijaczewska, Aleksandra Szeliga, Joanna Młotkowska, Małgorzata Cieślik, Katarzyna Falkowska na scenie Dzień Dobry TVN:

Gold Wena Squad
Gold Wena Squad
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości