Czy w Boże Ciało będzie można wykonać przelew? KIR wysłała komunikat

Autor:
/ToL/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24 Biznes
Zabawne tytuły przelewów, które mogą mieć poważne konsekwencje
Zabawne tytuły przelewów, które mogą mieć poważne konsekwencjeDzień Dobry TVN
wideo 2/8

8 czerwca, czyli Boże Ciało to - zgodnie z przepisami - dzień wolny od pracy. Tym samym niektóre systemy bankowe nie będą działy i możemy mieć trudności z wykonaniem przelewu. Informację o trudnościach przekazała Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Czy w Boże Ciało zrobimy przelew?

Ogromna większość przelewów czy poleceń zapłaty realizowany jest przez system Elixir zarządzany przez KIR, czyli Krajową Izbę Rozliczeń. Umożliwia on przesyłanie pieniędzy między bankami. Płatności realizowane są od poniedziałku do piątku trzy razy w ciągu dnia - o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

W związku z tym, że w najbliższy czwartek przypada Boże Ciało, które jest dniem wolnym, system Elixir - jak w specjalnym komunikacie poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa - nie będzie działał. - Warto zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w najbliższą środę, 7 czerwca po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w piątek - 9 czerwca - czytamy w komunikacie wydanym podkreślono w komunikacie.

Jakie formy płatności będą możliwe w Boże Ciało?

Choć przy płatnościach w złotówkach trzeba się liczyć z utrudnieniami, to system Euro Elixir, który pozwala na krajowe i transgraniczne przelewy w euro, w Boże Ciało będzie działał bez zmian. Tego dnia - podobnie, jak w każdy inny - KIR przeprowadzi sześć sesji rozliczeniowych.

Osoby, które nie wykonają przelewu przed dniem świątecznym, a musza dokonać płatności mogą skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. Informację o tym, czy dany bank posiad taką usługę można znaleźć na stronie internetowej.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie TVN 24 Biznes.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:/ToL/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości