Styl życia

Z bursztynu można stworzyć nie tylko biżuterię. "Ma ponad 200 barw"

Styl życia

Witamy w strefie relaksu DDTVN - bursztyn
Witamy w strefie relaksu DDTVN - bursztynDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Z bursztynów zwykle powstają piękne ozdoby, jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Jest cennym materiałem jubilerskim, ale można też go wykorzystać na wiele innych sposobów. O tajnikach bursztynu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Michalska z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Ciekawostki o bursztynie

Nad morzem sklepy z biżuterią i stragany uginają się pięknych ozdób wykonanych z bursztynu.

- Bursztyn jest dla każdego. Może być w formie biżuterii, w formie innych produktów, jako poduszki, maty bursztynowe, produkty użytkowe. Mamy tutaj np. pióro z bursztynu mlecznego, bo uwaga, bursztyn ma ponad 200 barw. To jest bardzo ważna rzecz, żeby nie utożsamiać go tylko z jednym kolorem - powiedziała Katarzyna Michalska z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu.

Polscy rzemieślnicy specjalizujący się w bursztynie, są doceniani na całym świecie. Michelle Obama nosiła bransoletkę wykonaną przez Leszka Górskiego, a książę William bursztynowe spinki do koszuli.

Niezwykły bursztyn

Kupując bursztynowe ozdoby, warto zwracać uwagę na to, skąd pochodzą. By były tworzone przez polskich rzemieślników. - Bez was, bez osób, które przyjeżdżają do Gdańska, nie byłoby tych rzeczy. Bo my, rzemieślnicy i artyści, tworzymy je dla was - podkreśliła Michalska.

Kasia swoją wiedzą na temat bursztynu dzieli się z innymi. - Prowadzę warsztaty, wchodzimy w edukację i pokazujemy, że ta naturalna forma bursztynu jest też dla nas ważna. Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości