Po udarze realizuje kulinarną pasję. "Potrafi radzić sobie z gotowaniem, używając tylko jednej ręki"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Katarzyna Chętnik
W marcu jak w garncu, czyli gotowanie na trzy ręce
W marcu jak w garncu, czyli gotowanie na trzy ręce Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Katarzyna Musialik w wieku 25 lat doznała udaru. Początki były trudne, bo powrót do pełnej sprawności okazał się niemożliwy. Dzisiaj jednak realizuje swoje pasje i prowadzi bloga kulinarnego, a w cyklu "W marcu jak w garncu" Dzień Dobry TVN gotowała razem z Piotrem Kucharskim.

Życie po udarze

40-letnia Katarzyna Musialik 15 lat temu doznała udaru. - Wyglądałam okropnie, miałam opadniętą całą lewą stronę. Mama nie poznała mnie na korytarzu. Był też pomysł, żeby mi tę lewą rękę amputować, bo była w takim stanie, że niedokrwiona w ogóle, ale w Holandii mi ją uratowali - powiedziała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Choć 40-latka nie odzyskała pełnej sprawności, to pogodziła się z tym. Dzisiaj wspólnie z partnerem Adamem Kopczyńskim uprawia tenis stołowy, a także prowadzi bloga kulinarnego. Udowadnia, że nawet z pewnymi ograniczeniami można realizować swoje pasje.

Gotowanie z Piotrem Kucharskim

Katarzynie Musialik spodobała się akcja Dzień Dobry TVN "W marcu jak w garncu" i razem z Piotrem Kucharskim przygotowała pyszne dania. Kucharz zaproponował kotlety mielone, smażone boczniaki z cebulą, ziemniaki i sałatkę. Wykorzystali także burratę i kwaśną śmietanę.

Pani Kasia pokazała rozwiązania, które pomagają jej gotować. Jest w stanie sama pokroić cebulę czy obrać ziemniaki. - To jest niesamowite, jak Kasia potrafi radzić sobie z gotowaniem, używając tylko jednej ręki. Znam przecież ludzi, którzy nie radzą sobie kompletnie z gotowaniem i z życiem, mając dwie ręce sprawne - przyznał Piotr Kucharski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości