Przepisy kulinarne

Niskokaloryczne desery z TikToka. Nowy trend na przekąski do szkoły

Przepisy kulinarne

Autor:
Teofila
Siewko
Getty ImagesGingagi/Getty Images

Dzieci i młodzież wróciły już do szkół, a zatem nadeszła pora na przygotowanie drugich śniadań do plecaka. Trwająca wciąż pandemia w wielu przypadkach negatywnie odbiła się na wadze nie tylko dorosłych pracujących zdalnie, ale też na dzieciach uczących się online. Na pomoc przychodzi znany młodym TikTok, na którym można znaleźć wiele przepisów na niskokaloryczne przekąski inspirowane popularnymi słodyczami.

Nowe przepisy przedstawiają nie tylko kucharze i dietetycy, ale też sami uczniowie zainteresowani tematem. Zamiast tłustej śmietany używają serków homogenizowanych i odchudzonych twarogów. Zamienniki czynią desery lżejszymi i zdrowszymi.

Popularne niskokaloryczne desery z TikToka

Popularne są wszystkim te desery, które naśladują dobrze znane i lubiane przez każdego batony, ciastka i słodycze. Tiktokerzy starają się wiernie odwzorowywać ich smak, a jednocześnie zmniejszyć liczbę kalorii. Ma to być sposób na zdrową dietę bez konieczności unikania słodkich rzeczy, które lubimy.

@elliedietuje

przepyszny deser inspirowany Oreo na 4 porcje #oreo #fitprzepisy #ciastobezpieczenia

♬ Gimme More - Britney Spears

Desery często są banalnie proste w przygotowaniu - nie trzeba ich piec, a do ich wykonania używa się galaretek w proszku bez cukru lub specjalnych słodkich mas bogatych w białko. Dzięki temu nie tylko cieszą kubki smakowe, ale odżywiają organizm, w przeciwieństwie do sieciowych smakołyków. Można je znaleźć pod różnymi hasztagami, np. #ciastobezpieczenia, #fit, #jedzenieztiktoka.

Czy przepisy z TikToka są zdrowe?

Wszystko zależy od samego przepisu. Te przygotowywane przez dietetyków spełniają normy zdrowych posiłków, często są dobrze zbilansowane, a przy tym smakują bardzo podobnie do oryginałów, na których były wzorowane. Warto jednak sprawdzać, jakie półprodukty wykorzystywane są przy robieniu takich ciast i deserów. Zwłaszcza, jeśli to nasza pociecha sama je sobie przygotowuje. W niektórych przepisach możemy bowiem znaleźć gumę ksantanową czy arabską, które spożywane w dużych ilościach mogą zaszkodzić zdrowiu.

Taki pomysł na niskokaloryczne desery o smaku ulubionych słodyczy to świetne rozwiązanie. Często zamienia się w nim kaloryczne serki homogenizowane i śmietany na odchudzone jogurty. To nie tylko sposób na obniżenie tłuszczu w diecie, ale też wprowadzenie dobrych i wartościowych produktów, w tym białka, które niezbędne jest do poprawnego funkcjonowania mięśni.

Zobacz wideo: Trudny powrót uczniów do szkół

Trudny powrót uczniów do szkół
Trudny powrót uczniów do szkół
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości