Newsy

TikTok najpopularniejszą aplikacją społecznościową na świecie. Wyprzedził Facebooka

Newsy

tiktok

Przez ostatnie lata Facebook był najpopularniejszą aplikacją społecznościową na świecie. Dominował, mimo obecności licznych konkurentów. Jednemu z nich - aplikacji TikTok, właśnie udało się go wyprzedzić.

TikTok wyprzedza Facebooka

W 2019 r. chińska aplikacja TikTok znajdowała się na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych mediów i aplikacji społecznościowych świata. Przez lata numerem 1. był Facebook.

Jak wynika z informacji pozyskanych przez platformę App Anie, cytowanych przez Nikkei Asia, w 2020 r. TikTok został najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Nigdy dotąd chińska sieć społecznościowa nie wyprzedziła wieloletniego lidera branży, czyli Facebooka, który ma aż cztery aplikacje na liście dziesięciu najpopularniejszych (Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp). Jeszcze w 2019 roku TikTok znajdował się na czwartym miejscu.

Obecnie Facebook znajduje się tuż za TikTokiem, na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Zaskakujący jest spadek popularności Messengera. W 2019 r. zajmował pierwsze miejsce, a w 2020 r. już piąte.

Fenomen TikToka

TikTok wygrywa również w niezwykle istotnym komercyjnie rankingu, jakim jest czas spędzany przez jego użytkowników w aplikacji. Okazuje się, że statystyczny użytkownik TikToka spędza więcej czasu z aplikacją nawet niż statystyczny użytkownik YouTube’a.

TikTok stał się kopalnią pomysłów i miejscem, gdzie się tworzą różnego typu trendy. Sami również często się nimi inspirujemy:

Facebook obecnie nie ma swojej wersji formy, jaką oferuje TikTok. Portal Marka Zuckerberga nany jest jednak nie tylko z innowacyjności, ale też zdolności do szybkiego wdrażania najlepszych cech konkurencji. Gdy w siłę rósł Snapchata, Facebook szybko skopiował jego najważniejsze funkcje i wprowadził do Instagrama w formie Relacji. Relacje stały się jedną z najważniejszych form interakcji na Instagramie. Jego pozycja wzrosła, a Snapchata wypadł z większości rankingów. W przypadku TikToka facebookowe rozwiązanie jeszcze nie powstało.

Zobacz wideo: Dorośli tiktokerzy

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: spidersweb.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości