Podróże

Najbezpieczniejsze kierunki turystyczne dla singielek. Dokąd udać się w samotną podróż?

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
papilot.pl
Dziewczyna z walizką. Podróże. Kierunki turystyczne.

Samotne wyprawy mają wiele zalet, jednak kobietom podróżującym bez partnera czy grupy przyjaciół nierzadko towarzyszy obawa przed kradzieżą, napaścią i innymi incydentami. Z myślą o singielkach pragnących spędzić wakacje w bezpiecznym miejscu organizacja Solo Female Travelers przygotowała listę sprawdzonych kierunków turystycznych. Dokąd warto wybrać się w pojedynkę? Na liście jest też miasto w Polsce.

Najbezpieczniejsze kierunki turystyczne dla singielek

Samotne podróże cieszą się coraz większą popularnością. Ich potencjał doceniają nie tylko panowie, ale także kobiety, pragnące choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i poświęcić czas na beztroski odpoczynek. Niestety, wakacje w pojedynkę niosą za sobą liczne zagrożenia. Nie jest tajemnicą, że panie decydujące się na takie wyprawy są bardziej narażone na kradzieże czy nieprzyjemne zaczepki. W odpowiedzi na ten problem organizacja Solo Female Travelers przygotowała listę najbezpieczniejszych kierunków turystycznych dla singielek.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zestawienie przygotowane przez ekspertów w dziedzinie podróży to niezastąpiona inspiracja dla kobiet poszukujących pomysłu na tegoroczne wakacje. Co ciekawe, na liście sprawdzonych kierunków znalazło się jedno z polskich miast. Okazuje się, że nie trzeba przemierzać setek tysięcy kilometrów, by cieszyć się relaksem w malowniczym, a jednocześnie bezpiecznym miejscu.

Zobacz wideo: Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?

Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?Źródło: Dzień Dobry TVN
Na jakie kierunki turystyczne warto postawić w 2022 roku i jak zaplanować bezpieczną podróż?

Bezpieczne kierunki turystyczne dla kobiet - dokąd pojechać?

Lista bezpiecznych kierunków turystycznych została stworzona z uwzględnieniem dobrego oświetlenia ulic po zmroku, jak również najniższych wskaźników przestępczości. Zdaniem ekspertów wizyta w wybranych miastach to doskonała propozycja dla pań podróżujących bez partnera. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że każda podróż niesie za sobą ryzyko zetknięcia z niebezpiecznymi sytuacjami, dlatego podstawowe środki ostrożności warto zachować wszędzie i o każdej porze.

  • Montreal, Kanada
  • Colombo, Sri Lanka
  • Lublana, Słowenia
  • Ottawa, Kanada
  • Edmonton, Kanada
  • Wiedeń, Austria
  • Linz, Austria
  • Łódź, Polska
  • Calgary, Kanada
  • Zagrzeb, Chorwacja

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Virojt Changyencham/Getty Images

Pozostałe wiadomości