Podróże

Londyn – atrakcje turystyczne. Najważniejsze zabytki i rozrywki dla dzieci 

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Sylvain Sonnet/GettyImagesLondyn

Nowoczesny, różnorodny i zachwycający – tak pokrótce można by opisać Londyn. Atrakcje i historia miasta sprawiają, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Co warto zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii i które atrakcje Londynu zasługują na szczególną uwagę?

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Londynie

Najsłynniejsze atrakcje i zabytki Londynu znajdują się w jego najstarszej części, jednakże zachwycające miejsca można znaleźć w każdym jego zakątku. Miasto bogate jest bowiem w różnorodne rozrywki, a przez to każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jakie są największe atrakcje Londynu?

  • TOWER BRIDGE - Zwiedzanie Londynu warto rozpocząć od zobaczenia jednego z jego symboli – znajdującego się nad Tamizą mostu Tower Bridge. Wybudowaną w 1894 roku piękną budowlę zdobią sporych rozmiarów wieże połączone kładkami dla pieszych. Środkowa część, po której przejeżdżają samochody, może podnieść się w zaledwie 90 sekund, by przepuścić przepływające pod mostem statki.
  • BIG BEN - Innym ważnym symbolem miasta jest wieża zegarowa Elizabeth Tower, powszechnie znana jako Big Ben. Zabytkowa wieża to element ozdobny Pałacu Westminsterskiego, stanowiąca nieodłączny element najczęściej fotografowanej panoramy Londynu.
  • PAŁAC WESTMINSTERSKI - Pałac Westminsterski to pokaźnych rozmiarów neogotycki budynek będący siedzibą brytyjskich Izby Gmin i Izby Lordów. Jest to zabytek klasy I wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • PAŁAC BUCKINGHAM - Inną cieszącą się ogromną popularnością atrakcją Londynu jest zbudowany w stylu barokowym Pałac Buckingham, czyli oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Od kwietnia do lipca codziennie, a w pozostałych miesiącach co drugi dzień, o 11:30 odbywa się tam uroczysta zmiana warty.
  • TOWER OF LONDON - Tower of London to sporych rozmiarów zespół zabytków, który przez lata pełnił różne funkcje: fortecy, pałacu monarchów, więzienia, a nawet zoo. Dziś w jego murach znajduje się muzeum prezentujące eksponaty związane z historią i życiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Zobaczyć tam można między innymi średniowieczne zbroje rycerskie, insygnia koronacyjne czy tradycyjne stroje królów.
  • TRAFALGAR SQUARE- W samym sercu Londynu znajduje się pięknie zdobiony plac upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w morskiej bitwie pod Trafalgarem. Przy nim zaś znajduje się budynek Galerii Narodowej, która jest niezwykle bogatą i ciekawą, a dodatkowo darmową atrakcją w Londynie.

Londyn – atrakcje dla dzieci 

Największe atrakcje Londynu to przede wszystkim te posiadające wartość historyczną. Historia nie zawsze jednak fascynuje tych najmłodszych z turystów. Dokąd więc zabrać dzieci podczas zwiedzania stolicy Wielkiej Brytanii?

  • LONDON EYE - Nad brzegiem Tamizy znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Londynu – wielki diabelski młyn London Eye. Powstała w 1999 roku konstrukcja umożliwia oglądanie wspaniałej londyńskiej panoramy z wysokości 135 metrów.
  • HYDE PARK - Dzieciom z pewnością spodoba się wizyta w jednym z królewskich parków w Londynie. Najpopularniejszym z nich jest zajmujący 159 hektarów Hyde Park, który jest jedną z licznych darmowych atrakcji Londynu. Znaleźć w nim można m.in. duży staw, piękne kwietniki, plac zabaw oraz liczne pomniki i fontanny.
  • MUZEUM HISTORII NATURALNEJ - Londyńską atrakcją dla dzieci i młodzieży, którą dodatkowo doceni każdy dorosły, jest Muzeum Historii Naturalnej ze swoją ogromnych rozmiarów ekspozycją opowiadającą o dziejach Ziemi, zawierającą ponad 70 milionów eksponatów! Wystawa dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.
  • MUZEUM WARNER BROS - Niezapomnianą i wyjątkową londyńską atrakcją dla dzieci, która uświetni wakacje w rodzinnym gronie, jest Muzeum Warner Bros. poświęcone filmom o Harrym Potterze. Można tam zobaczyć oryginalną scenografię filmową oraz ekspozycję przedmiotów wykorzystywanych do produkcji ekranizacji książki o małym czarodzieju.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pokój nastolatki inspirowany Londynem

HGTV: Pokój nastolatki inspirowany Londynem

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Sylvain Sonnet/GettyImages

Pozostałe wiadomości