Parenting

Wypadek 10-latki na zjeżdżalni wodnej. "Doznała licznych złamań kości w szczęce"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram/Parenting.pl
Zjeżdzalnia

Wiele osób wybierających się na zjeżdżalnie wodne nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie panujących tam zasad. Przekonała się o tym pewna mama, która postanowiła opisać wypadek 10-letniej córki. Dziewczynka musiała przejść poważną operację.

Wypadek na zjeżdżalni wodnej

Jedna z obserwatorek profilu @tinyheartseducation podzieliła się mrożącą krew w żyłach historią, która przydarzyła się jej 10-letniej córce. Kobieta postanowiła w ten sposób zaapelować do rodziców wybierających się z dziećmi do parku wodnego. Okazuje się, że pozornie niegroźne zachowania mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Moja córka zjeżdżała ze zjeżdżalni, kiedy nagle mój syn, chcąc do niej podejść, wszedł jej pod nogi. Upadła twarzą do przodu na zjeżdżalnię i wbiła dwa przednie zęby w okolice nosa - opowiada. Ponadto dziecko doznało licznych złamań kości w szczęce i skręciło palce u rąk i nóg.

Poważne urazy po wypadku na zjeżdżalni

10-latka musiała przejść operację na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej. Niestety nie rozwiązała ona wszystkich problemów ze zdrowiem dziewczynki, ponieważ czeka ją jeszcze jeden zabieg. - Zostało jej tylko 50 procent kości i prawdopodobnie będzie wymagała przeszczepu w nadchodzących tygodniach lub miesiącach - wyjaśnia mama dziecka.

Kobieta podkreśla, że nigdy nie przypuszczała, że tak poważne obrażenia mogą powstać w wyniku zabawy na zjeżdżalni wodnej. - Nigdy nie sądziłem, że nasz weekend zakończy się w ten sposób - zaznacza. - Teraz wiem, że znaki ostrzegawcze są tam nie bez powodu - podsumowuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram/Parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dikti/Getty Images

Pozostałe wiadomości