Parenting

Przez 18 lat płacił studiującej córce. Sąd uznał, że już nie musi

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik/kris/ams
studentka medycyny

Obowiązkiem każdego rodzica jest opiekowanie się oraz wspieranie - również finansowo - swojego dziecka. Jednak każda pociecha musi się w końcu usamodzielnić. Kiedy przychodzi ten moment? Odpowiedzi na to pytanie udzielił sąd, który uznał, że ojciec nie musi utrzymywać swojej 36-letniej córki studiującej od 18 lat.

Przez 18 lat utrzymywał studiującą córkę

Mężczyzna po rozwodzie płacił alimenty na córkę, kupił jej nawet mieszkanie. Zgodnie z orzeczeniem sądu miał wypłacać pieniądze, dopóki jego pociecha będzie się uczyć. Tym samym, kiedy córka zaczęła studiować, otrzymywała od niego 300 euro miesięcznie.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ojciec wypłacał córce pieniądze przez 18 lat, bo ta aż tyle czasu studiuje medycynę i nie może uzyskać dyplomu. W końcu mężczyzna zdecydował się zgłosił sprawę do sądu. Historię tego niecodziennego rodzinnego sporu opisał włoski dziennik "Corriere del Mezzogiorno".

Do kiedy rodzic mus płacić na dziecko?

Sąd w Neapolu, który rozpatrywał sprawę przyznał, że mężczyzna nie musi już płacić na utrzymanie swojej dorosłej córce. W uzasadnieniu wskazano na jej wiek - kobieta ma obecnie 36 lat - i czas, który poświęciła na studia. Jej nauka trwa bowiem ponad dwa razy dłuższej niż zwykle na kierunku medycznym, więc w oparciu o zasadę "autoodpowiedzialności" zdecydowano, że należy wstrzymać wypłacanie pieniędzy.  

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik/kris/ams

Źródło zdjęcia głównego: RossHelen/Getty Images

Pozostałe wiadomości