Neapol

  Neapol

  Pizza została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlatego nasz dziennikarz Mateusz Hładki wybrał się do Neapolu, by dowiedzieć się, jaki jest rodowód pizzy i gdzie można zjeść najsłynniejszą pizzę. Odwiedził nawet słynną pizzerię, w której pizzę jadła Julia Roberts w filmie "Jedz, módl się i kochaj". Ile jest restauracji w Neapolu, które serwują pizzę? Jak przygotowuje się dobrą pizzę? Kto wymyślił pizzę Margheritę i skąd wzięła się jej nazwa? Zobaczcie, jak powinno się jeść pizzę.

  Arkadiusz Milik od półtora roku w SSC Napoli występuje w roli napastnika. Klub jest legendą włoskiej piłki nożnej. Przez kontuzję Arkadiusza klub bardzo ucierpiał. Jak przebiega rehabilitacja piłkarza? Jak Arkowi i jego partnerce Jessice Ziółek żyje się we Włoszech? Dlaczego para nie do końca może korzystać z uroków Neapolu? I jakie plany Milik ma po zakończeniu kariery? Arka i Jessicę odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Neapolitańskie manufaktury zajmujące się tworzeniem szopek to miejsca, w których tradycja i dbałość o detale mają szczególne znaczenie. Jak powstają te niezwykłe dzieła? W Neapolu był dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Podobno w Neapolu robią najlepszą kawę. Postanowiła to sprawdzić Monika Mariotti. Zobaczcie, jaki był rezultat jej poszukiwań. Dzięki jej podróży do Neapolu dowiedzieliśmy się, jak wyglądają kawy: długa, krótka, dziadka i na trzy C ;) Poznaliśmy też interesujące zasady jazdy po mieście. Jak Monika czuła się po wypiciu jedenastu kaw? :)

  Monika Mariotti zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Neapolu, by pokazać uroki tego miasta i styl życia jego mieszkańców. Okazuje się, że neapolitańczycy są przesądni i lubią hazard. Wierzą, że obie te rzeczy są ze sobą ściśle związane. Czym zatem kierują się, wybierając numery w grach liczbowych? Monika również spróbowała swojego szczęścia w jednej z gier. Czy udało jej się wygrać?