Ogoliła córeczkę na łyso. Nie powstrzymał ją przeraźliwy płacz dziecka. "To emocjonalne nadużycie"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Przesądów dotyczących włosów jest wiele. Niektóre nakazują, aby obcinać je nawet malutkim dzieciom. Na taki ruch zdecydowała się pewna mama. Kobieta postanowiła nagrać film z tego wydarzenia i zamieścić w mediach społecznościowych. To, co widać na nagraniu mocno podzieliło internautów.

Kobieta obcięła malutkiej córce włosy

Rodzice, a w szczególności mamy córek, często nie mogą się doczekać momentu, gdy ich pociecha będzie miała na tyle długie włosy, by można z nich było np. zapleść warkocz. Co ciekawe, są rodzice, którym tradycja nakazuje, aby maluchowi ogolić głowę. Zabieg, ma sprawić, że w przyszłości włosy dziecka będą zdrowsze i mocniejsze.

Na obcięcie włosów swojej malutkiej córce zdecydowała się pewna mama. Kobieta zarejestrowała tę chwilę na nagraniu, które zamieściła na TikToku. Możemy na nim zobaczyć kilkumiesięczną dziewczynkę z bujną czupryną, do której zbliża się ręka trzymająca maszynkę do włosów. Mimo przeraźliwego płaczu dziecka, matka ogoliła mu głowę na łyso.

Dlaczego kobieta obcięła dziecku włosy?

Nagranie, które trafiło na popularną platformę wywołało skrajne emocje wśród internautów. Niektórzy byli przerażeni tym, co zobaczyli i nie mogli zrozumieć, dlaczego kobieta zrobiła coś takiego. Nie przekonywały ich jej argumenty, że włosy odrosną i będą mocniejsze. - "O matko, dlaczego robisz takie rzeczy tej biednej dziewczynce? To emocjonalne nadużycie", "Absolutnie nie było takiej potrzeby, jej piękne włosy... Dlaczego to zrobiłaś? W taki sposób wywołasz u niej traumę", "Co? Dlaczego w ogóle postanowiłaś to zrobić? I dlaczego śmiejesz się w tle?" - czytamy w komentarzach. Jedna z osób stwierdziła, że nagranie służyło jedynie temu, aby mama zdobyła popularność na TikToku.

Co ciekawe, pojawiły się też głosy, że w tym, co zrobiła kobieta nie ma nic złego. - Dlaczego ludzie są źli i zszokowani w komentarzach? Może dlatego, że nie jest to dla nich powszechne, ale tam, skąd pochodzę, golenie głów małych dzieci jest dość powszechne - napisał jeden z internautów.   

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nastasic/Getty Images

Pozostałe wiadomości