Parenting

Karmiła dziecko piersią w samolocie. Reakcja personelu ją zaszokowała

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl

Matka karmiąca dziecko piersią w miejscu publicznym nadal budzi emocje, a czasami nawet negatywne komentarze. Swoją historią podzieliła się pewna 27-latka. W samolocie została potraktowana przez personel pokładowy w niecodzienny sposób. Kobieta była w szoku.

Karmiąca kobieta w samolocie

Widok karmiącej piersią kobiety nadal wywołuje falę różnych komentarzy. Mamy często są pod obserwacją, a w skrajnych przypadkach próbuje się je odseparować i zasłonić. 27-letnia Priya opowiedziała na łamach portalu dailystar.co.uk o swojej podróży samolotem. Kiedy jej dziecko zaczęło być głodne, postanowiła je nakarmić. Współpasażerowie zareagowali bez entuzjazmu, a sytuacja zaczęła robić się tak na tyle trudna, że stewardes zdecydował się narzucić na nią koc.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

27-latka była w szoku. Zachowanie pracownika linii lotniczych było odpowiedzią na komentarze innych pasażerów.

- Karmiłam piersią podczas lotu, kiedy męski personel pokładowy rzucił na mnie koc - opowiadała w rozmowie z mediami kobieta.

Podróż z niemowlakiem

Podróż z małym dzieckiem jest wyzwaniem. Pociecha musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia, bywa, że płacze czy marudzi. Matka malucha musi poradzić sobie też z nieprzyjaznymi komentarzami i ganiącym wzrokiem współpasażerów. Priya przyznała, że usłyszała niemiłe słowa również od załogi tego lotu. Jak zaznaczyła, "zgodnie z polityką tej linii lotniczej, karmienie piersią jest dozwolone w czasie lotu". Wspomniała też, co powiedział steward.

- Mężczyzna stewardes rzucił we mnie kocem, gdy karmiłam piersią i powiedział, że to po to, by było mi "wygodniej" - wyznała.

Priya opisała swoją historię na platformie Reddit, gdzie otrzymała wsparcie od wielu ludzi. Ich zdaniem takie zachowanie jest niedopuszczalne, podobnie jak wypraszanie kobiety z publicznego miejsca w trakcie karmienia dziecka. Jeszcze inni radzili kobiecie następnym razem zabrać ze sobą odciągnięte mleko w butelce, ewentualnie porcję gotowego mleka modyfikowanego, by w ten sposób nakarmić malucha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aaron Black/Getty Images

Pozostałe wiadomości