Parenting

Wróżki w słoiku, pies-robot i zestaw małego elektronika. Jakie zabawki interaktywne wybrać?

Parenting

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku
Najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wiekuDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Pluszowe misie, kolorowe lalki, czy gry planszowe powoli trafiają do kategorii "retro". Magdalena Kordaszewska, specjalistka w dziedzinie gadżetów dla dzieci odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o najnowocześniejszych, interaktywnych zabawkach dla najmłodszych. Rozwijają kreatywność, uczą i zaskakują nawet dorosłych. Jakie nowości czekają na dzieci i ich rodziców na sklepowych półkach?

Zabawki interaktywne. Nowości, które kochają najmłodsi

Magdalena Kordaszewska to specjalistka z zakresu dziecięcych zabawek, zarówno dla tych najmniejszych, jak i nieco starszych. Ekspertka pojawiła się w studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o interaktywnych nowinkach. Zaprezentowała m.in.: psa-robota, o którego trzeba dbać niemal jak o prawdziwego zwierzaka, króliczka, który uczy dzieci rytmu, zaskakujące wróżki w słoiku, czy zestaw małego elektronika. Ten ostatni trzeba złożyć własnymi siłami, by później zabrać się za konstruowanie bardziej skomplikowanych projektów.

- Można poznać elektronikę w bezpieczny sposób, tworząc samodzielnie najróżniejsze modele. Są to jak najbardziej zabawki edukacyjne, bez dwóch zdań - tłumaczyła ekspertka.

Zabawki interaktywne. Wiedza "na żądanie"

Damian Michałowski i Paulina Krupińska najbardziej byli zaskoczeni parą pluszowych zwierzaków, które śpiewają operowe arie. Dzięki takim zabawkom maluchy od pierwszych dni życia mogą być oswajane z muzyką, a cicho odtworzony utwór może działać kojąco na noworodki. Magdalena pokazała również interaktywny globus, który w zależności od tego, w którym miejscu zostanie dotknięty specjalnym wskaźnikiem, opowie dziecku o danym kontynencie lub kraju.

- Z zabawkami interaktywnymi jest taka zabawa, że to jest wiedza na żądanie. Dziecko wskazuje miejsce, które chce poznać, poznaje w taki otwarty sposób, dzięki temu dowiaduje się więcej - dodała specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/ East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości