Ten trik może pomóc twojemu dziecku w odstawieniu smoczka. "Jakie to wyjątkowe"

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
Mjakmama.pl
Smoczek uspokajacz – czy warto stosować?
Smoczek uspokajacz – czy warto stosować?Dzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/18

Smoczek to ulubiony gadżet większości dzieci. Gdy dochodzi więc do momentu, w którym trzeba się go pozbyć, cierpi nie tylko maluch, ale i jego rodzice. Płacz, złość i frustracja. Są jednak sposoby, by etap ten przejść bezproblemowo. Swoją metodę zdradziła jedna z mam. Jej pomysł podchwyciły internautki, a filmik stał się hitem w sieci.

Smoczek – jak sprawnie go odstawić?

Smoczek – jego magiczną moc znają wszyscy rodzice. Mały przedmiot potrafi w mgnieniu oka uspokoić dziecko. Ssanie przynosi bowiem niemowlakowi spokój i ułatwia wyciszenie. Niestety w życiu każdego malucha przychodzi moment, w którym należy się pożegnać z tym gadżetem. Jak zrobić to sprawnie i "bezboleśnie"?

Jedna z mam wymyśliła "Smoczkową Wróżkę". Magiczna postać nie tylko podbija TikToka, ale przede wszystkim ułatwia rodzicom podjęcie trudnej decyzji. Na czym polega nowy trend?

Smoczkowa Wróżka podbija TikToka

Smoczkowa Wróżka to postać, która przychodzi do dziecka w nocy. W zamian za pozostawiony smoczek przynosi upominek lub słodkości. Tiktokerka poszła jednak o krok daleko. Erin Domin postanowiła, że wraz z córką zakopie smoczek w ogrodzie. W ten sposób obie panie pożegnały się na zawsze z plastikowo-gumowy gadżetem. Gdy po pewnym czasie wróciły na miejsce, zobaczyły kwiatki zrobione z pączków i cukierków powbijanych na wykałaczki. Radość dziewczynki była nie do opisania.

- Jakie to wyjątkowe! Dziękuję ci wróżko – mówi dziewczynka.

Internautki podchwyciły pomysł i przyznały, że już niebawem przetestują patent na pozbycie się smoczka u swoich pociech. - To jest najlepszy sposób z możliwych – pisali.

Pomysłowi rodzice znajdują jednak wiele sposobów, by wytłumaczyć dziecku, dlaczego czas pożegnać się z najlepszym "przyjacielem". - Pracuję w ZOO i przychodzą do nas rodzice z dziećmi, by oddać smoczki dla nowo narodzonych zwierzątek, bo "potrzebują ich bardziej" – podzieliła się pomysłem.

A jakie są wasze sposoby?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: Mjakmama.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paulo Sousa/EyeEm/GettyImages

Pozostałe wiadomości