wróżka

  "Najlepiej tłumaczyć u kogoś, kto się na tym zna".

  Można zrobić wiele, by pokazać świat i różne jego oblicza osobom niewidomym i słabowidzącym. Joanna Czerny jest autorką książki i talii kart tarota dla tych, którzy patrzą świat inaczej niż wszyscy. Wykorzystała do tego alfabet Braille'a oraz specjalną, wypukłą technikę graficzną, dzięki czemu niewidomi mogą zagłębić się w świat ezoteryki.

  Andrzejki to wieczór wróżb, który tradycyjnie odprawia się w nocy z 29 na 30 listopada. Skąd wzięła się taka tradycja? Jakie wróżby warto wykonać? Na ten temat rozmawialiśmy z Anną Kempisty, wróżką i tarocistką.

  Odpowiedź na pytanie, co przyniesie los, nurtuje wielu z nas. Niektórzy, aby się tego dowiedzieć, udają się do wróżki. Czy warto korzystać z jej usług? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Skurą, podróżniczką oraz Laurą Breszką, aktorką.

  Zagadnienia związane z aurą, jej wpływami i działaniem od wieków wzbudzają emocje i zainteresowanie ludzi na całym świecie. Astrolog Merkurja, Anna Grzywaczewska-Ciuciura, w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradza tajemnice ludzkiej energii. Skąd bierze się zjawisko "wampirów energetycznych"? Czy da się ochronić dziecko przed złą aurą? Czy pracodawca może zatrudnić kogoś na podstawie biopola? Wyjaśniamy.

  Jedni na co dzień czytają horoskopy oraz proszą wróżkę o poradę w ważnych życiowych sprawach, a inni nie wierzą w żadne zabobony i sądzą, że są panami swojego losu. Czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak przeznaczenie i czy można je oszukać, by uchronić się przed nieszczęściem? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Sylwester Chordecki, numerolog.

  Michalina Nesterenko od lat interesuje się magią starosłowiańską i żyje według jej zasad. Z całą rodziną, by uchronić się od złych rzeczy, przeprowadzają specjalne rytuały. Na czym one polegają? O tym wróżka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Znaczenie kart tarota może różnić się w zależności od rodzaju talii oraz samej ich interpretacji. Osoby początkujące powinny uczyć się wróżenia oraz stawiania tarota na kartach obrazowych, doświadczeni wróżbiarze mogą z kolei sięgnąć po karty z bogatą symboliką. Poznaj popularne talie tarota.

  Duchowość człowieka jest pojęciem bardzo skomplikowanym. Podanie jednoznacznej definicji duchowości jest bardzo trudne i zakłada przyjęcie określonej perspektywy oglądu zjawisk życia wewnętrznego człowieka.

  Dzika lokatorka z gromadą psów i kotów bezprawnie zajmuje wynajęty przez jej koleżankę dom. Dlaczego mimo prawomocnego wyroku sądu nakazującego jej eksmisję właściciele nieruchomości są bezsilni? Sprawą zainteresowali się reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Matura 2021 ruszyła. 4 maja odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wróżka Merkurja zdradziła nam, które znaki zodiaki mogą liczyć na pomyślność podczas egzaminów.

  Sandra Hajduk spotkała się z Laurą Breszką, by porozmawiać o jej zawodowych planach i dotychczasowym życiu. Dziennikarka dla swojego gościa przygotowała także małą niespodziankę. Mianowicie zabrała aktorkę do wróżki. Jaki los przepowiedziała jej Sybilla i co odczytała z postawionych kart?

  Wiedziała o ludziach to, czego nie wiedzieli inni. Dzidzianna, która tak naprawdę nazywała się Zdzisława Solska, to legendarna krakowska wróżka. Co było w niej magicznego?

  Tego chyba nikt się nie spodziewał. Magdalena Boczarska i Katarzyna Nosowska połączyły siły i zostały… wróżkami. Wszystko na użytek jednego z projektów, w którym wzięły udział, ale być może to nie koniec ich przygody z magią.

  Mary Reynolds mówi, że jest "uleczoną projektantką krajobrazu". Dąży do przywracania więzi człowieka z naturą. Nas oczarowała swoją wizją świata, a także niezwykłą energią. Czy zna magiczne zaklęcie na równowagę w ekosystemie?

  Mimo upływu lat wróżki mają cały czas bardzo duży wpływ na zachowania społeczne. Ponad połowa Polaków przyznaje się bowiem do przynajmniej jednokrotnego korzystania z ich usług. Często bywalcy sugerują się ich opiniami. A jak to wygląda od kuchni? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym Magdalena Rutkowska-Odero, Iza Dajwłowska, Joanna Stawińska oraz Joanna Jurewicz.

  Dosyć popularną interpretacją snu o korzystaniu z usług wróżki jest poczucie samotności i odrzucenia występujące u osoby śniącej. Taki człowiek wykazuje bardzo dużą potrzebę uzyskania pomocy ze strony innych. Tym samym nie próbuje samodzielnie osiągnąć swojego szczęścia.

  Aktorka podzieliła się ze swoimi obserwatorami zdjęciami z wyjątkowej sesji. Do fotografii dołączyła tajemniczy opis swojego snu. Co dokładnie przyśniło się Edycie Herbuś?

  Z badań CBOS wynika, że połowa naszego społeczeństwa czyta horoskopy. Szacuje się, że Polacy na porady ezoteryczne wydają rocznie 2 miliardy złotych. Z jakimi problemami chodzimy do wróżek? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasza Kwaśniewskiego, który przeprowadził dziennikarskie śledztwo na temat tego, w co wierzą Polacy.

  Z jakimi przesądami związanymi z pieniędzmi spotykamy się na co dzień? W które wierzymy, a które nas śmieszą? Czy jesteśmy bardziej skłonni uwierzyć wróżce, czy specjaliście ds. finansów? Skąd wzięło się w Polsce przekonanie, że wizerunek żyda z pieniążkiem przyniesie nam dobrobyt?

  Dlaczego na przełomie zimy i wiosny czujemy się ospali i pozbawieni energii? Podobno to wina przesilenia wiosennego. To prawdziwe zjawisko czy miejska legenda? W Dzień Dobry TVN lekarz Łukasz Durajski potwierdził istnienie tego zjawiska i powiedział, jak zimowy brak naturalnego światła, zmiana temperatury, długości dnia i ciśnienia wpływają na nasz organizm. A co na to wszystko astrologia? O tym astrolog Anna Grtzywaczewska-Ciuciura znana również jako Merkuria.

  Dziś "w pobliżu" Ziemi przelatywać będzie asteroida 2016WF9. Zbliży się do nas na odległość 51 mln km - taki dystans dzieli Ziemię od pateny Wenus w momencie, kiedy są najbliżej siebie. Czy ten kosmiczny obiekt w nas uderzy? Popularyzator astronomii Karol Wójcicki twierdzi, że nie ma takiej możliwości. A co na to wróżka Anna Kempisty? Lubimy bać się końca świata?

  Policja czasami korzysta z pomocy jasnowidzów. W jakich przypadkach? Czy dochodzi do tej współpracy przede wszystkim z inicjatywy rodziny zaginionego? Czy jasnowidz ma wgląd do akt sprawy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wróżkę Joannę Kowalik i byłego szefa Biura Kryminalnego KGP Marka Dyjasza.

  Andrzejki to czas wróżb. Czy gwiazdy chodzą do wróżek, aby zapytać o swoją przyszłość? Z Anną Dereszowską, Agnieszką Woźniak-Starak, Katarzyną Warnke, Romą Gąsiorowską, Elżbietą Romanowską, Agnieszką Sienkiewicz, Patricią Kazadi, Leszkiem Stankiem i Anną Starmach rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W ten weekend większość z nas będzie wróżyć sobie podczas imprez andrzejkowych. Ekipa Dzień Dobry TVN też postanowiła polać trochę wosku. Zobaczcie, co z niego wyczytała Merkuria.

  W Korei Południowej wybuchł skandal, kiedy okazało się, że prezydent tego kraju wydawała z kasy państwowej pieniądze na wróżkę, z którą konsultowała sprawy krajowe. Okazuje się, że polscy politycy także korzystają z pomocy wróżek i jasnowidzów. O co ich pytają? Za konsultacje płacą z własnej kasy? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: wróżką Anną Kempisty i jasnowidzką Małgorzatą Maciejewską, zwaną Amalą. Dowiedzieliśmy się również, co czeka Polskę w najbliższym czasie.

  Wiele osób korzysta z usług wróżek. Poprosiliśmy dwie panie wykonujące ten zawód, aby powiedziały o swojej pracy. Jakich odpowiedzi szukają u nich klienci? Czy ustrzegły kogoś przed tragicznym zdarzeniem? W jaki sposób znaleźć dobrą wróżkę?

  Wiele osób korzysta z usług znachorów i wróżek, wierząc, że ci ustrzegą ich przed chorobami i nieszczęściami. Niestety dają się naciągnąć przez niektórych uzdrowicieli i kabalarzy na spore sumy pieniędzy. Pani Alina M. dała znachorce ponad pół miliona złotych, by ta ochroniła jej dzieci przed chorobą nowotworową! Z gośćmi Dzień Dobry TVN: antropologiem Łukaszem Maurycym Stanaszkiem i psycholog Magdaleną Chorzewską zastanawialiśmy się, dlaczego ludzie nadal wierzą w przepowiednie i wróżby.

  Poniedziałek w Dzień Dobry TVN zaczynamy od wyścigu! Kto pierwszy na mecie: Chajzer na rowerze? Chodakowska autobusem? Czy Make Life Harder w aucie z 400 końmi mechanicznymi pod maską? Następnie: dziewczynka czy chłopiec? Jak zaplanować płeć – doradzi ginekolog i wróżka. Oprócz tego: Monika Pyrek o macierzyństwie ze sportem w tle. A także: Robert Jałocha i jego reporterska relacja o tym, co działo się na Nanga Parbat. Bądźcie z nami o 8.00. Na program zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

  Nasze obawy, marzenia i pragnienia... Sny - czy odzwierciedlają stan naszego umysłu lub duszy? Skąd tak naprawdę biorą się marzenia senne? Co wywołuje sen u noworodka? Jak śnią niewidomi? Obrazy, które jawią się się nam podczas snu miewają ogromne znaczenie symboliczne. Czy sny to klucz do własnej świadomości, a może tylko zwykłe złudzenie? O snach, ich interpretacji i niebywałej sile w studio Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z wokalistą Jackiem Stachurskim i Jolantą Jurewicz, znaną jako Wróżka Sybilla. Wierzycie w znaczenie snów?