Newsy

Studniówka 2023. Ceny szokują. "W życiu bym tyle nie dała"

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
Studniówka 2023

Każdego roku jednym z najprzyjemniejszych i wyczekiwanych przez maturzystów momentów są studniówki. Niestety w 2023 spędzają sen z powiek uczniów i rodziców. Jak się okazuje, w dobie inflacji cena za uczestnictwo w balu sięga nawet tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze kreację, dodatki czy fryzjera.

Studniówki 2023 – tak drogo jeszcze nie było

Początek roku to sezon studniówkowy. Na przełomie stycznia i lutego uczniowie klas maturalnych będą bawić się i celebrować nadchodzący egzamin dojrzałości. Restauracje, catering, zespół muzyczny i dekoracje sali, trzeba przyznać, że w ostatnich czasach dawna potańcówka przypomina wyrafinowany bal. Niestety za tym idą także pieniądze, a w dobie inflacji wcale nie tak małe. Odczuli to z pewnością rodzice maturzystów, którzy wspierają finansowo swoje dzieci.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Studniówka 2023 – cena szokuje uczniów

Studniówki jeszcze nie rozpoczęły się na dobre, a w sieci już rozgorzała dyskusja na temat cen studniówek. Ile kosztuje wstęp na bal? - U mnie 430 zł plus 165 za osobę towarzyszącą i zastanawiam się, czy to u nas taka wysoka cena, czy to normalne - napisała jedna z uczennic.

Internauci wyprowadzili maturzystkę z błędu, bowiem w innych szkołach cennik jest jeszcze wyższy. - "Wysoka cena? U nas widełki 800-1000 zł", "W mojej szkole 900 zł za dwie osoby i tak jakoś dużo mi się wydaje", "700 zł płaci uczeń szkoły, a para 1100 zł" - dodali. Ktoś inny stwierdził: "W życiu bym tyle nie dała za zwykła studniówkę".

Odezwali się także przyszłoroczni maturzyści. Jedna z uczennic stwierdziła: "Boję się, ile będzie kosztować moja studniówka za rok, bo inflacja pewnie wzrośnie do tego czasu".

Choć studniówka to wydarzenie, w którym większość maturzystów pragnie uczestniczyć, niestety w dobie wygórowanych cen nie każdego będzie stać na kilka godzin zabawy w gronie znajomych.

Co więcej, bilet "wstępu" na imprezę to nie koniec wydatków. Do tego należy doliczyć jeszcze cenę sukienki lub garnituru oraz dodatków tj. buty, torebka czy krawat. Niektóre uczennice skorzystają także z usług fryzjerki, makijażystki czy manicurzystki. Sumując poglądowo wszystkie wydatki, koszt studniówki za jedną osobę to kwoty rzędu 1200-1500 zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/GettyImages

Pozostałe wiadomości