Wysokie odprawy dla europosłów. Róża Thun może dostać ponad 600 tys. złotych. Ile otrzymają rekordziści?

Wysokie odprawy dla europosłów. Róża Thun może dostać ponad 600 tys. Ile otrzymają rekordziści?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy w DDTVN
Newsy w DDTVN
Newsy w DDTVN
Newsy w DDTVN
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Posłowie, którzy byli w Parlamencie Europejskim, ale nie otrzymali ponownie mandatu w minionych wyborach, muszą pożegnać się z Brukselą. To rozstanie z pewnością osłodzą im sowite odprawy. Ile otrzymają rekordziści? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Radosław Mróz, dziennikarz TVN24.

Odprawy dla europosłów

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego zmieni się skład polskiej reprezentacji polityków w Unii Europejskiej. Posłowie, którym nie powiodła się reelekcja, dostaną hojne pensje na pożegnanie.

- Odchodzący europarlamentarzysta dostaje miesięczne wynagrodzenie za każdy rok wypracowania swojego mandatu. Jeśli ktoś pracował przez pięć lat, to dostaje dodatkowo jeszcze pięć takich pensji. Taka pojedyncza pensja to około 44 tys. złotych w zależności, jaki jest kurs euro. Powiem o rekordzistach. Proszę sobie wyobrazić, że Ryszard Czarnecki, Jacek Saryusz-Wolski byli przez cztery kadencje w Parlamencie Europejskim. Oni mogą się spodziewać ponad 870 tys. złotych odprawy. Róża Thun spędziła tam trzy kadencje i może dostać około 655 tys. złotych - powiedział dziennikarz TVN24.

Newsy w Dzień Dobry TVN

Kolejny ważny news, o którym warto wiedzieć, to problemy zdrowotne Roberta Lewandowskiego. Piłkarz doznał kontuzji podczas meczu z Turcją, przez co zabraknie go w trakcie spotkania z Holandią. Więcej na ten temat przekazał Łukasz Wójcik, reporter TVN24.

- Rozmawiam o tym mięśniu dwugłowym z ludźmi ze sztabu reprezentacji Polski. I trochę niepokoju, i trochę optymizmu w tym wszystkim, co mówią, się przewija. Z jednej strony jest diagnoza, którą doktor Jaroszewski postawił, jest wdrożony plan leczenia, więc to jest ta dobra informacja. Zła czy może trochę bardziej niepokojąca jest taka, że nie wiadomo, czy uda się zrehabilitować Roberta do drugiego meczu. (...) Trwa teraz walka z czasem o to, by udało się przygotować Roberta na mecz przeciwko Austrii, co wcale na tę chwilę nie jest takie pewne. To jest [...] nieduży uraz, zdarza się sportowcom, kiedy po prostu stojąc, próbują nagle zerwać się do takiego sprintu, wtedy dochodzi do uszkodzenia, naciągnięcia, naderwania. Kontuzja musi być leczona, żeby to wszystko nie postępowało - powiedział Wójcik w Dzień Dobry TVN.

Więcej ważnych newsów można znaleźć na stronie TVN24.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla