Nie żyje znana sopranistka. Występowała w największych operach. Odeszła w wieku 35 lat

Nie żyje znana sopranistka. Zmarła w wieku 35 lat
Nie żyje znana sopranistka. Zmarła w wieku 35 lat
Źródło: GettyImages
Jodie Devos nie żyje. Belgijska sopranistka wykonywała między innymi dzieła Mozarta, Rossiniego czy Verdiego w największych europejskich operach. Ostatni raz wystąpiła w kwietniu. Zmarła w wieku 35 lat. Chorowała na nowotwór piersi.

Jodie Devos - kim była?

Jodie Devos to belgijska sopranistka, która urodziła się 10 października 1988 roku. Artystka ukończyła studia magisterskie w 2013 roku w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Rok później zdobyła II nagrodę i Nagrodę Publiczności na prestiżowym Konkursie Królowej Elżbiety w Belgii.

Dalsza część tekstu poniżej.

DD_20220407_Ewart_REP
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Źródło: Dzień Dobry TVN

Na przestrzeni lat Jodie śpiewała w wielu czołowych europejskich operach, między innymi w Operze Narodowej w Paryżu i Operze w Montpellier. Koncertowała także z zespołami Belgijskiej Narodowej Orkiestry, Francuskiej Orkiestry Narodowej i Filharmonii Monachijskiej.

Jodie mogła się poszczycić sopranem koloraturowym, najwyższym głosem kobiecym. Często wykonywała dzieła Mozarta, Rossiniego, Donizettiego czy Verdiego. Nagrywała dla francuskiej wytwórni Alpha Classics, a także dla Warner Classics.

Jodie Devos nie żyje

Jodie Devos zmarła w niedzielę, 16 czerwca w Paryżu. Jak podaje portal Classic FM, sopranistce w ostatnich chwilach towarzyszyła rodzina. Jodie chorowała na nowotwór piersi. Jej ostatni publiczny występ odbył się w kwietniu tego roku w Théâtre des Champs Elysées w Paryżu.

Śmierć sopranistki wywołała ogromne poruszenie. W czułych słowach pożegnały ją największych osobistości muzyki klasycznej i opery. - Straciliśmy jednego z naszych największych belgijskich muzyków - powiedział belgijskiemu kanałowi informacyjnemu VRT dyrygent Dirk Brossé.

- Była piękną artystką pełną życia, promienną dźwiękiem i prezencją - dodała sopranistka i dyrygentka Barbara Hannigan.

Zobacz więcej na TVN24

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości