Król Karol otrzymał tysiące listów z całego świata. "To największa otucha i wsparcie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najnowsze newsy w DDTVN
Najnowsze newsy w DDTVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Niedawno światowe media obiegła informacja o stanie zdrowia króla Karola, który zachorował na nowotwór. Jak się okazuje, monarcha może liczyć na ogromne wsparcie, zarówno swoich rodaków, jak i ludzi z całego świata. Wyrazem tego są listy, które w ogromnych ilościach spływają do Pałacu Buckingham.

Król Karol III zachorował na nowotwór

Na początku lutego Pałac Buckingham poinformował, że król Karol III zachorował na nowotwór.

- Podczas zabiegu w szpitalu z powodu łagodnego powiększenia prostaty zwrócono uwagę na osobną niepokojącą kwestię. Późniejsze badania diagnostyczne zidentyfikowały postać raka - przekazano w oświadczeniu.

Monarcha rozpoczął już leczenie i jeszcze do niedawna miał wycofać się ze wszystkich planowanych wystąpień publicznych. Obecnie krół czuje się dużo lepiej i powoli powraca do wykonywania obowiązków. Niedawno spotkał się m.in. z brytyjskim premierem Rishim Sunakiem. W trakcie rozmowy z szefem rządu, król przyznał, że czuje ogromne wsparcie od życzliwych mu ludzi, którzy wysyłają ogromne ilości listów.

- Otrzymałem wiele wspaniałych wiadomości i kartek, zalałem się łzami, czytając większość z nich - powiedział monarcha.

Najnowsze wideo króla Karola III

W piątek (23.02.2024r.) Pałac Buckingham opublikował poruszające nagranie z brytyjskim monarchą w roli głównej. Wideo przedstawia króla Karola, który czyta wiadomości od ludzi z całego świata. Według pałacu, monarcha otrzymał ponad 7 tysięcy kartek i listów.

- Wszystkim, którzy poświęcili czas na napisanie: DZIĘKUJEMY. Jak powiedział Jego Królewska Mość, "takie miłe myśli są największą otuchą i wsparciem" - napisali na Instagramie.

Pałac podkreślił, że król codziennie otrzymuje wiadomości, w których rodacy nie tylko okazują mu wsparcie, ale również dzielą się swoimi historiami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Instagram/theroyalfamily

Źródło zdjęcia głównego: Pool/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości