Jak długo utrzyma się piękna pogoda? Sprawdź, kiedy aura się zmieni

Źródło: x-news
Pogoda na 10-12 września 2023
Pogoda na 10-12 września 2023
Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Oparzenia słoneczne – jak sobie z nimi poradzić?
Oparzenia słoneczne – jak sobie z nimi poradzić?
Rozpoczynamy lato!
Rozpoczynamy lato!
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Upały i beton nas zabiją?
Upały i beton nas zabiją?
Słońce, bezchmurne niebo, a na termometrach 30 stopni C. - taką aurą cieszymy się w Polsce na początku września. Za sprawą wyżu Patricia nadal napływać będzie do nas gorące, zwrotnikowe powietrze. Jak długo będziemy się mogli cieszyć letnią pogodą? Sprawdź prognozę.

Wyż Patrycja nad Polską

Jak czytamy na tvnmeteo.pl, pogodę w Polsce będzie kształtował rozległy wyż Patricia.

- Jego centrum bardzo powoli przesunie się nad wschodnią część Europy - przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek. Jak dodał, podczas weekendu dotrze do nas bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego znad południowej Europy. Co za tym idzie - termometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza. Do kiedy utrzyma się taka słoneczna i bardzo ciepła aura?

Pogoda na niedzielę 10 września

W niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu. Nadal będzie napływało ciepłe i suche powietrze. Ciśnienie powoli będzie spadało. W całym kraju prognozowane jest małe zachmurzenie. W nocy i nad ranem lokalnie w kotlinach górskich mogą pojawić się szybko zanikające mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Na termometrach maksymalnie od 25 st. C na północy, 29 st. C w centrum, do 30 st. C lokalnie na zachodzie. Chłodniej jedynie w pasie nadmorskim, tam temperatura wyniesie od 22°C do 25°C. Wiatr słaby, południowy, w dzień skręcający na zachodni.

Kiedy pogoda się zmieni?

Taka pogodna, słoneczna i bardzo ciepła aura utrzyma się w naszym kraju do połowy przyszłego tygodnia, być może nawet do weekendu. 

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na tvnmeteo.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości