Iga Świątek zmaga się z problemami zdrowotnymi. "Muszę zrezygnować"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Iga Świątek nie zagra w WTA 1000 w Miami oraz Billie Jean King Cup. Powodem jej decyzji są problemy zdrowotne. - Z zespołem staraliśmy się poradzić sobie z tym tak długo, jak było to dla mnie bezpieczne - przekazała tenisistka w oświadczeniu.

Iga Świątek rezygnuje z dwóch turniejów

Iga Świątek o wycofaniu się z turniejów poinformowała za pośrednictwem Twittera.

- Wiecie, że w i po Dosze zmagałam się z ostrą infekcją. Byłam dopuszczona do gry, ale silny epizod kaszlowy doprowadził do urazu żebra. Z zespołem staraliśmy się poradzić sobie z tym tak długo, jak było to dla mnie bezpieczne - napisała tenisistka w oświadczeniu.

Niestety pierwsza rakieta rankingu WTA ciągle odczuwa ból i dyskomfort, przez który nie jest w stanie grać.

- Potrzebuję przerwy, żeby wyzdrowieć, dlatego muszę zrezygnować z udziału w Miami Open i Billie Jean King Cup - przekazała. - To bardzo trudna decyzja, ale zdrowie jest najważniejsze. Mimo tych trudności jestem wdzięczna, że to pierwszy problem zdrowotny od dawna i że tak długo rywalizowałam w pełni sprawna. Ale taki jest sport... Czasami dzieją się rzeczy poza naszą kontrolą. Pora to zaakceptować i wrócić do pełni zdrowia tak szybko jak to możliwe - dodała.

Kiedy Iga Świątek wróci do gry?

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zobaczymy Polkę na korcie.

- Będę dawała znać, jaki kolejny turniej zagram, bo to zależy od procesu zdrowienia i rekomendacji mojego teamu medycznego. Mam za sobą najlepszy zespół, więc potrzebujemy jedynie trochę czasu, żeby sobie z tym poradzić - zaznaczyła pierwsza rakieta rankingu WTA.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange/Getty Images

Pozostałe wiadomości