Newsy

Google wprowadza opłaty za Gmail. Od kiedy i dla kogo?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
Google, o2.pl
Teera Konakan/Getty ImagesGoogle wprowadza opłaty za Gmail

Google planuje zmienić zasady udostępniania niektórych swoich usług. Od 1 lipca 2022 roku część użytkowników będzie zobowiązana płacić za Gmaila. Ile wyniosą opłaty i kogo będą obowiązywały?

Zmiany w korzystaniu z Gmaila

Google rozpoczęło kampanię informacyjną o planowanych zmianach. Te dotyczyć będą przede wszystkim przedsiębiorców korzystających z Gmaila.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Zbliża się koniec udostępniania darmowej wersji G Suite, która w sieci i dokumentacji znana jest również jako "bezpłatna starsza wersja G Suite". Jest to całościowy pakiet dla firm zawierający szereg aplikacji, w tym między innymi jedną z najpopularniejszych, rozbudowanych skrzynek pocztowych, czyli Gmail.

Płatny Gmail - od kiedy i dla kogo?

Od 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy korzystający z wersji bezpłatnych będą zmuszeni przejść na płatną usługę Google Workspace.

Regularna opłata za jedno konto wynosi 23 zł miesięcznie. Nie będzie to więc wielki wydatek dla małych firm, ale dla większych już wzrasta. Google proponuje firmom migrację do nowych pakietów Google Workspace. W ramach zachęty i wsparcia udostępnione zostaną zniżki, ważne przez 12 miesięcy, poczynając od 1 lipca 2022 roku.

Konta osób, które nie podejmą żadnych działań w tym kierunku, będą automatycznie migrowane od 1 maja. Jeżeli do 1 lipca w aplikacji nie zostaną wprowadzone niezbędne informacje, dotyczące rozliczenia za korzystanie z niej, wtedy konto zostanie zawieszone.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: Google, o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Teera Konakan/Getty Images

Pozostałe wiadomości