Nie żyje Ewa Wanat, dziennikarka miała 61 lat. "Nie mogę uwierzyć"

Ewa Wanat nie żyje
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Ewa Wanat nie żyje. Jedna z najważniejszych postaci polskiego dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego miała 61 lat. Informację o jej odejściu przekazało radio TOK FM, z którym przez lata była związana.

Nie żyje Ewa Wanat

Zmarła Ewa Wanat, dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek. Realizowała reportaże oraz filmy dokumentalne. Od blisko 7 lat mieszkała w Berlinie i tam też zmarła. 61-latka od pewnego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Dziennikarkę żegnają w mediach społecznościowych fani, przyjaciele, współpracownicy. Paulina Młynarska opublikowała wzruszający wpis: "Jakiż straszny smutek. Nie mogę uwierzyć. Żegnaj wspaniała. Będzie Cię bardzo brakowało".

Ewa Wanat - kim była?

Ewa Wanat zaliczana była do najwybitniejszych współczesnych dziennikarek. Swoją karierę rozpoczęła w 1989 roku i związała się z poznańskim radiem. Współpracowała z tamtejszą telewizją oraz "Gazetą Wyborczą". W pierwszej dekadzie lat 2000 objęła stanowisko redaktorki naczelnej radia TOK FM, później RDC. Ewa Wanat była autorką książek "Biało-Czarna", "Deutsche nasz. Reportaże berlińskie" oraz "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie", którą napisała wraz z Andrzejem Depko. Dziennikarka została w 2013 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi "za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce".

Więcej na ten temat na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News, Carolyn Ann Ryan/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?