19-letnia turystka złamała prawo na Bali. Grozi jej kara śmierci

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
wiadomosci.wp.pl, news.com.au
Kobieta zakuta w kajdanki

Brazylijka Manuela Vitoria de Araujo Farias została zatrzymana za przemyt narkotyków na Bali. W jej bagażu znaleziono trzy kilogramy substancji odurzających. 19-letnia turystka może zostać skazana na śmierć przez rozstrzelanie.

Bali. 19-letnia turystka oskarżona o przemyt narkotyków

19-letnia Manuela Vitoria de Araujo Farias wpadła w ręce policji tuż po wylądowaniu na Bali. W jej bagażu wykryto obecność narkotyków. Zagraniczne media donoszą, że funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć trzy kilogramy kokainy. Turystka utrzymuje, że środki odurzające zostały jej podrzucone przez członków gangu. 

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Adwokat 19-latki przekazał, że jego klientka odwiedziła indonezyjską wyspę z myślą o mamie, która przeszła udar mózgu. Brazylijka miała rzekomo zamiar modlić się o zdrowiej bliskiej osoby w lokalnych świątyniach.

Nastolatce grozi kara śmierci

Indonezja nakłada surowe kary na cudzoziemców, którzy dopuszczają się przemytu narkotyków. Manuela Vitoria de Araujo Farias może zostać skazana na minimum pięć lat pozbawienia wolności bądź śmierć przez rozstrzelanie. Sąd może jednak dopuścić okoliczności łagodzące wyrok, o ile zostaną one wskazane przez prawnika.

W styczniu br. na Bali zakończył się proces 52-letniego turysty z Australii, który został złapany z metamfetaminą i heroiną. Dzięki staraniom adwokata mężczyzna nie został potraktowany przemytnik, lecz jako osoba uzależniona. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w zakładzie odwykowym na okres ośmiu miesięcy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: wiadomosci.wp.pl, news.com.au

Źródło zdjęcia głównego: filo/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości