Pogoda w piątek: w większości kraju zaświeci słońce

''Piątek pogodny z przelotnymi opadami. Weekend chłodniejszy z opadami''
W piątek na południu i wschodzie przelotne opady deszczu. Poza tym pogodnie. Temperatura od 17 do 20 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60km/h, północny.

W piątek na południu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich miejscami burze. Wysoko w Tatrach opady śniegu i śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w szczytowych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej 5 cm.

Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 11 do 15 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, w porywach na wschodzie i północy oraz Tatrach do 60 km/h, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Tatr zmiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda w nocy

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Wysoko w Tatrach śnieg. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. Temperatura minimalna od 3 do 7 st. C, cieplej nad morzem i na wschodzie kraju od 8 do 10 st. C, najchłodniej na Przedgórzu Sudeckim od -1 do 0 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy do 65 km/h, miejscami powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna około 10 st. C. Wiatr umiarkowany, północny.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla