Moda i Uroda

Robert Czerwik podbija świat mody. Jak wyglądała jego droga do sukcesu?

Moda i Uroda

Autor:
Martyna
Trębacz
Ubiera największa polskie gwiazdy

Robert Czerwik od kilkunastu lat podbija polski rynek mody. W tym roku jego projekty były pokazywane na tygodniu mody w Mediolanie i Rzymie. W studio Dzień Dobry TVN, opowiedział o swojej drodze do sukcesu, marzeniach, które udało się spełnić oraz o współpracy z gwiazdą światowego formatu.

Robert Czerwik – jak wyglądała droga do świata mody?

Robert Czerwik pochodzi z Częstochowy, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych. Od dziecka wiedział, że chce być artystą, dlatego wybór drogi życiowej nie był dla nikogo zaskoczeniem.

- Pochodzę z bardzo normalnej, prostej rodziny. To, że chcę być artystą wiedziałem od zawsze, ale szukałem medium w którym chciałbym się artystycznie wykazać i znalazłem modę – powiedział Robert.

Aby spełnić swoje marzenia, projektant postanowił tuż po maturze wyjechać do Warszawy, gdzie mieszka od ponad 17 lat. Początki nie były łatwe, aby utrzymać się w stolicy, imał się różnych zajęć, m.in. pracował w restauracjach i sklepach. Ostatecznie jednak, małymi krokami realizował swój plan, dzięki czemu jak sam przyznaje, jest we właściwym miejscu.

- Ja wiedziałem, że chcę bardzo szybko wyjechać z Częstochowy. Dwa tygodnie po odebraniu matury już mieszkałem w Warszawie. Parę tygodni temu zdałem sobie sprawę, że jestem w tym miejscu w którym zawsze chciałem być. Trochę pochłonęła mnie praca i codzienność w Warszawie, że zatraciłem się i nie zwróciłem uwagi, że to wszystko się dzieje – powiedział Robert.

Największe sukcesy projektanta

Robert Czerwik ukończył Wydział Tkaniny i Ubioru Katedry Mody ASP w Łodzi. Dzięki swojemu wykształceniu ma wiedzę, która pozwala mu projektować nie tylko ubrania, ale także tkaniny.

- To jest dla mnie w mojej pracy ważne, żeby skupiać się na rzeczach, które moje ręce są w stanie stworzyć. Bardzo często sam projektuję tkaniny, drukuję, odbarwiam. Robię dużo eksperymentów z tkaniną, nacinam, podpalam i z tego tworzymy później fajne rzeczy – powiedział

W tym roku Robert zaprezentował swoje projekty w Rzymie, podczas tygodnia Alta Roma, gdzie pokazana została jego kolekcja dżinsowa oraz w Mediolanie przy okazji Milan Fashion Week, gdzie zaprezentował swoje bestsellerowe projekty. Udział w tak prestiżowych pokazach to ogromne wyróżnienie.

To jednak nie jedyny sukces polskiego projektanta. Niedawno Robert rozpoczął współpracę z Róisín Murphy - byłą wokalistką zespołu Moloko. Jak to się stało, że gwiazda światowego formatu pokazała się w sukni jego projektu?

- Uznałem, że przyszedł czas, że muszę się upomnieć o swoje, dlatego sam się odezwałem do Róisín. To jest niesamowite doświadczenie, bo to światowa gwiazda, która sama bezpośrednio odpisuje, tam nie ma kontaktu z asystentami. To jest bardzo otwarta, towarzyska, fajna kobieta – powiedział Robert.

Okazuje się, że projekt tak bardzo spodobał się irlandzkiej wokalistce, że wciąż współpracuje z Robertem, który szyje dla niej kolejne kreacje.

To było szycie na odległość, ale teraz już szyję kolejne rzeczy i wysyłamy następne kreacje dla niej, więc myślę, że ta współpraca będzie trochę dłużej trwała – dodał Robert.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości