Pielęgnacja twarzy i ciała

Czy zrobienie tatuażu latem jest bezpieczne? "Promienie słoneczne działają na niego jak laser"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Letnie wyjazdy niekiedy sprzyjają odważnym decyzjom. Wiele osób podczas urlopów decyduje się na pamiątkowe tatuaże. Inne po prostu w czasie ciepłych miesięcy chcą zrobić na swoim ciele rysunek, by móc go od razu pokazać na plaży. Jednak czy jest to dobry pomysł? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała tatuażystka, Kaja Karolina Chodorowska.

Czy można zrobić tatuaż latem?

Osoby niezdecydowane powinny przemyśleć kwestię robienia tatuażu, jednak tych, którzy są pewni, że chcą go mieć nie powinna zatrzymywać pora roku. Tatuaż zrobiony latem to bowiem dobry pomysł, ale pod warunkiem, że nie planujemy wakacji z plażowaniem lub z jakąś aktywnością, która wymaga spędzania wielu godzin na słońcu, szczególnie, jeśli tatuaż znajduje się w miejscu, które jest trudno ukryć pod ubraniem.

- Najlepiej by było zrobić tatuaż po urlopie. (...) Tak naprawdę to rana, więc jeśli zaczniemy ją regularnie opalać na słońcu czy moczyć w wodzie lub w basenie, oczywiście będzie to szkodzić i utrudni proces gojenia. Jeśli tatuaż źle się zagoi, to prawdopodobnie zostanie trwale uszkodzony - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Kaja Chodorowska.

Zabezpieczanie tatuażu przed słońcem

Powszechnie wiadomo, że opalanie nie jest zdrowe, warto więc zabezpieczać się kremami z filtrem - szczególnie wtedy, gdy nasze ciało zdobią tatuaże. Dzięki temu uchronimy rysunki przed blaknięciem, które zostaną piękne i wyraźne na lata. Ponadto w wyglądzie naszych tatuaży bardzo ważna jest kondycja skóry - jeśli jest przesuszona i odwodniona, to "dziary" również tak się będą prezentować. Warto regularnie nawilżać skórę z zewnątrz i od środka. Wszystko, co polepsza jej kondycję oraz opóźnia proces starzenia, poprawia wygląd tatuaży, które na niej się znajdują.

- Świeży tatuaż najlepiej byłoby nie wystawiać na słońce w ogóle przez przynajmniej miesiąc i tak samo nie moczyć go w wodzie. Jeżeli mamy świeży tatuaż i proces gojenia jest już zakończony, to koniecznie trzeba chronić tatuaż przed promieniami słonecznymi. Najlepiej byłoby nie wystawiać go wcale na słońce i ukryć pod ubraniem . Jeśli już nie ma takiej możliwości (...) - koniecznie krem z filtrem z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną. Gruba warstwa i regularnie powtarzać, bo (...) promienie słoneczne działają na tatuaż jak laser - tłumaczyła w naszym programie tatuażystka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości