Materiał promocyjny

Śnieżnobiałe zęby na dłużej. Tego o higienie jamy ustnej mogłeś nie wiedzieć

Jak zadbać o zęby w domu?
Zator – strefa relaksu (super-pharm)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. By zachować jasny kolor zębów, niezbędna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, która nie tylko zapewni nam estetykę, ale i zdrowie. O tym, w jaki sposób o to zadbać wyjaśniła w Dzień Dobry TVN kosmetolożka i ekspertka drogerii Super-Pharm - dr n.med Izabela Załęska.

Jak zadbać o zęby w domu?

Regularne wizyty u stomatologa to absolutna podstawa pielęgnacji zębów. Równocześnie musimy zawsze pamiętać o dokładnej i regularnej ich higienie. W warunkach domowych warto postawić na odpowiedni sprzęt — szczoteczkę soniczną, która wytwarza ruchy wymiatająco-pulsacyjne, gwarantując nam doczyszczone dziąsła oraz zęby.

- Dane medyczne, że 2 minuty mycia zębów taką szczoteczką to jak miesiąc normalną, więc myślę, że warto zainwestować w swoje zdrowie i ten piękny uśmiech w tym aspekcie — stwierdziła dr Izabela Załęska.

Śnieżnobiały uśmiech na dłużej

Sama pasta do zębów i szczoteczka nie wystarczają. Pielęgnacja zdrowia jamy ustnej to również regularne płukanie jej płynami specjalnie do tego przeznaczonymi do jej higieny. Jeśli chcemy podtrzymać efekt białego uśmiechu, powinniśmy pamiętać o tym, by niwelować obecność bakterii w buzi. Komplementarne stosowanie pasty do zębów i płynu to praktyka, w której łączy się te dwa środki higieny jamy ustnej w celu uzyskania optymalnych efektów.

- Bardzo często pomijamy ten element, a jest on niezwykle ważny, jeśli chodzi o płukanie jamy ustnej, jeżeli mówimy o białych zębach. [...] Zadbajmy o to, żebyśmy podtrzymywali ten efekt i po to jest właśnie płyn do płukania jamy ustnej — podsumowała lekarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości