Co mówi sennik, kiedy śni się nam sprzątanie?

Sprzątanie w domu
Sprzątanie w domu
Źródło: PeopleImages/GettyImages.com
Symbol wyrażany przez sen o sprzątaniu jest dosyć oczywisty. Sprzątanie to porządki, a najczęściej symbolika tego snu odnosi się do uporządkowania własnego życia. Może to stanowić zapowiedź oczyszczenia swojego wnętrza i uporządkowania pewnych spraw, co umożliwi nam wejście w nowy etap życia.

Nieodzowny element sprzątania, czyli zamiatanie, oznacza pozbywanie się zbędnych myśli czy uczuć, które uniemożliwiają nam prowadzenie normalnego i szczęśliwego życia. Przy tej czynności bardzo ważna jest duża koncentracja – musimy bowiem uważać, aby przy takim sprzątaniu mentalnym nie „wymieść” rzeczy ważnych i cennych.

Co oznaczają sny o sprzątaniu różnych pomieszczeń?

Sprzątanie podłogi lub jej mycie to sygnał, że w pracy czekają nas pewne trudności i problemy. Nawet sam widok podłogi, którą powinno się posprzątać, jest złym znakiem – oznacza duże zmęczenie pracą zawodową, obowiązkami, które mamy tam do wykonania. W domu jest kilka pomieszczeń, które mogą wymagać posprzątania. I również sny mogą dotyczyć porządków w tych miejscach. Jeżeli widzimy w kuchni bałagan, który musimy posprzątać, to niestety w realnym świecie może zdarzyć się bardzo poważna rodzinna kłótnia. Natomiast wspaniale jest, kiedy we śnie pojawi się kuchnia już po sprzątaniu – w niedługim czasie powinniśmy zdobyć bardzo duży majątek. Może też zdarzyć się sen o sprzątaniu łazienki. Jeżeli ta czynność poprzedza oczyszczającą kąpiel, to znak, że chcemy wymazać z pamięci niezbyt optymistyczną przeszłość, aby rozpocząć nowy etap w życiu. I wreszcie sen o sprzątaniu pokoju oznacza, że w niedługim czasie opuszczą nas kłopoty.

Sen o sprzątaczce – bądź rozważny w swoich poczynaniach

Czasem w naszych snach dominującym elementem nie będzie sam proces sprzątania, ale osoba je wykonująca, czyli sprzątaczka. Ogólnie taki sen to ostrzeżenie, że powinniśmy zachowywać się bardzo rozsądnie. Zbyt duża spontaniczność, działanie impulsywne może nas dużo kosztować. Poza tym jest to bardzo zły moment na rozpoczynanie nowej pracy czy uruchomienie biznesu. Jeżeli we śnie widzimy sprzątaczkę, w niedługim czasie poniesiemy stratę, choć nie będzie ona wielka. Natomiast jeżeli wcielamy się w rolę sprzątaczki, to widomy znak, że musimy być ostrożni w naszych poczynaniach. Bardzo interesujący jest jeszcze jeden sen o sprzątaczce, zapewne szczególnie ciekawy dla mężczyzn. Jeżeli we śnie pojawia się atrakcyjna i skąpo ubrana sprzątaczka, jest to efekt naszych niespełnionych fantazji erotycznych.

Sen o sprzątaniu według sennika mistycznego

Dosyć ciekawe i oryginalne interpretacje snu przedstawia sennik mistyczny. Sen o sprzątaniu mieszkania to zapowiedź zmiany naszego lokum. Niestety sennik nie precyzuje, czy oznacza to zmianę na lepszy standard, czy też raczej musimy liczyć się z pogorszeniem warunków mieszkaniowych. Jeżeli sen dotyczy sprzątania we własnym mieszkaniu, to bardzo zły znak – oznacza bowiem rychłą zapowiedź kłótni w gronie rodzinnym. Nieco lepiej jest, kiedy sen dotyczy sprzątania u kogoś innego. Wtedy naszym zadaniem w realnym świecie jest unikanie sytuacji dwuznacznych i niejasnych – jeżeli będziemy się zachowywać w ten sposób, to unikniemy wielu nieprzyjemności i kłopotów.

Jeśli chodzi o sprzątanie stołu, sennik mistyczny wskazuje dwie interpretacje. Sen o sprzątaniu stołu jako takiego, czyli np. o czyszczeniu blatu, stanowi dla nas ostrzeżenie, że w najbliższym czasie powinniśmy zacząć dosyć mocno oszczędzać. Natomiast sprzątanie przedmiotów ze stołu nie dotyczy sfery finansowej, a sfery fizycznej. Sen taki ma bowiem oznaczać nadejście kłopotów zdrowotnych.

Sprzątanie dużego bałaganu to zapowiedź bardzo ciężkiej pracy czekającej nas w najbliższym czasie. Natomiast sprzątanie czy też zamiatanie drogi to sen stanowiący ostrzeżenie przed sąsiadami – mogą nam bowiem sprawić w najbliższym czasie wiele przykrości.

Sprzątanie według sennika arabskiego i indyjskiego

Sprzątanie to czynność, która towarzyszy człowiekowi od początku dziejów, dlatego już w bardzo starych sennikach znajdujemy interpretację snu o sprzątaniu. Według sennika arabskiego taki sen oznacza wskazówkę, aby zrobić porządek w swoich sprawach osobistych. Powinniśmy też bardziej zbliżyć się do przyjaciół, być dla nich bardziej uczynni. Natomiast sen o sprzątaniu własnego domu to znak, że powinniśmy zachować dużo większą skromność w życiu codziennym.

Sennik indyjski nieco inaczej interpretuje sprzątanie we śnie. Jest to znak, że w niedługim czasie różne okoliczności ułożą się dla nas znakomicie i osiągniemy zakładane cele. Dobrym omenem jest też sen o czyszczeniu różnych przedmiotów. Oznacza on szczęście rodzinne, a także dobre stosunki z naszymi przyjaciółmi.

Jak poskromić brud gromadzący się w zakamarkach? Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Organizacja ubrań. Jak skutecznie zrobić porządek w szafie i go utrzymać?

Jak odkazić samochód? Cała prawda o ozonowaniu

Sen o bałaganie – co może oznaczać taki sen?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/GettyImages.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości