Horoskop

Obcinać włosy we śnie - jak interpretuje to sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
obcinanie włosów

Marzenia senne dotyczące włosów są częste zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Sen o obcinaniu włosów może mieć wiele różnych interpretacji, uzależnionych od otoczenia, osób trzecich oraz kondycji włosów. Ludzkość od dawna stara się wyjaśniać znaczenie snów, które mogą być subtelnymi wskazówkami wysyłanymi przez podświadomość. Choć zrozumienie konkretnego marzenia sennego wymaga wnikliwej analizy, niektóre schematy często się powielają i na ich podstawie można rozszyfrować ogólne znaczenie.

Sen o włosach niekiedy odzwierciedla aktualną kondycję psychiczną i fizyczną. Sennik podaje, że mężczyźni, którzy podczas marzenia sennego chcą obcinać włosy, mogą w rzeczywistości obawiać się ich utraty. Według interpretacji obcinanie włosów może zwiastować stratę lub smutek. Sny należy traktować jako drogowskaz lub sugestię, ponieważ bardzo często zawierają w sobie ukryty przekaz.

>>>Czy sen o wypadaniu włosów zawsze zwiastuje coś złego?

Obcinanie włosów we śnie – co na to sennik?

Okoliczności i z pozoru nieistotne szczegóły w marzeniu sennym są tak samo ważne, a niejednokrotnie ważniejsze niż główny wątek. Jak należy interpretować sny o włosach?

 • Osoby, które chcą obcinać włosy u fryzjera, według sennika mogą spodziewać się nagłych zmian w swoim życiu prywatnym lub zawodowym. W większości przypadków są to zmiany pozytywne, związane z poznaniem nowej osoby, podwyżką pensji lub nową pracą. W przypadku gdy fryzjer tylko układa włosy, należy spodziewać się w najbliższym czasie nieoczekiwanego zastrzyku pieniędzy.
 • Sen o czarnych włosach odzwierciedla dobrą kondycję fizyczną organizmu. Efekty diety, zdrowego odżywiania oraz systematycznych ćwiczeń w końcu są widoczne.
 • Obcinanie włosów przez kogoś zupełnie obcego może zwiastować oszustwo. Warto ponownie rozważyć wszystkie podjęte decyzje i wziąć pod uwagę nawet najmniej prawdopodobne zagrożenia.
 • Obcięte włosy leżące na brzuchu zapowiadają zdrowie fizyczne. Sen może być zwiastunem zakończenia choroby lub przewlekłej dolegliwości.
 • Samodzielne obcięcie włosów we śnie oznacza ukrytą chęć do zmiany sytuacji życiowej. Warto wówczas rozważyć poszukiwania nowej pracy, założenie własnej działalności gospodarczej lub zmianę miejsca zamieszkania.
 • Sen o kolorowych włosach podpowiada, że warto rozważyć zakończenie wysiłków, które od pewnego czasu są bezowocne. Nie warto tracić energii na sprawę, która już dawno jest przegrana.
 • Gdy bohater snu obcina komuś włosy, należy zachować szczególną ostrożność w relacji z dalszymi znajomymi, wśród których może czaić się wróg. Przez pewien okres nie należy zlecać ważnych zadań osobom trzecim. Warto również zachować powściągliwość w wypowiadaniu negatywnych opinii oraz ocenianiu innych. Może bowiem zostać to wykorzystane w najmniej spodziewanym momencie.

Obcięte włosy – co jeszcze może oznaczać sen?

 • Sen o obciętych włosach można interpretować odmiennie, ze względu na długość włosa. Krótkie zazwyczaj oznaczają ograniczony czas na podjęcie decyzji, jednak im szybciej ona zapadnie, tym lepiej. Długie włosy oznaczają miłość i szacunek osób z rodziny i najbliższego otoczenia.
 • Marzenie senne dotyczące czesania włosów szczotką to znak, że nie wszystkie pochwały są szczere. Warto uważać szczególnie w pracy, gdyż w otoczeniu mogą pojawić się nieżyczliwe osoby. Natomiast w przypadku czesania włosów grzebieniem należy spodziewać się powodzenia w biznesie. Być może będzie to nowy klient lub przedłużenie obecnego kontraktu.
 • Wypadające włosy zazwyczaj zwiastują stratę, która odnosi się częściej do rzeczy niż osób.
 • Sen o białych włosach oznacza mądrość, inteligencję oraz doświadczenie.
 • Włosy blond symbolizują niestabilność uczuciową i emocjonalną osób w bliskim otoczeniu. Warto przygotować się na utratę przyjaciela lub znajomego.
 • ny o przeszczepie włosów symbolizują tęsknotę za młodością, beztroskim życiem bez problemów oraz częstymi przyjemnościami. Warto rozważyć dłuższy urlop w możliwie szybkim terminie.
 • Obcięte włosy w zupie są zwiastunem kłótni rodzinnej, podczas której należy trzymać nerwy na wodzy, gdyż wypowiedziane słowa w gniewie mogą łatwo kogoś zranić.
 • Całkowite obcięcie włosów sennik interpretuje jako strach przed utratą stanowiska, prestiżu lub szacunku.

Znaczenie snów jest często ukryte i może minąć kilka dni, zanim w pełni się je zrozumie. Sennik pomaga w analizie i lepszym zrozumieniu sygnałów płynących z podświadomości. Nie należy dosłownie odczytywać snów. Bywa też, że niektóre marzenia senne powinno się interpretować odwrotnie, inne zaś mogą mieć kilka, nawet przeciwstawnych znaczeń. Sygnały płynące z podświadomości to często ukryte pragnienia z dzieciństwa, które zostały usunięte na bok w dorosłym życiu. Aby osiągnąć wewnętrzną harmonię, należy wsłuchać się w głos naszego umysłu i poprawnie odczytywać płynące z niego wskazówki.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości