Horoskop

Sennik: Choinka bożonarodzeniowa - symbolika i znaczenie

Horoskop

Aktualizacja:
choinka na śmiesznie

Drzewko świąteczne jest nierozerwalnie związane z okresem świąt Bożego Narodzenia, a także z rodzinną atmosferą. Co natomiast oznacza choinka we śnie? W senniku choinka opisywana jest raczej pozytywnie, choć niektóre interpretacje snów nie są jednoznaczne.

Choinka w senniku uznawana jest za symbol szczęścia, radości i rodzinnych chwil. Właśnie dlatego sen o choince oznacza, że nadchodzą przyjemne i szczęśliwe momenty w życiu osoby śniącej. Taki symbol we śnie może także oznaczać zbliżające się spełnienie planów i zamiarów.

Sennik: co to znaczy, że śni się choinka świąteczna?

Współcześnie trudno jest sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez choinki, ponieważ jest ona symbolem magii, pięknych chwil i rodzinnej atmosfery. Tradycja ubierania choinki na Boże Narodzenie przyszła do Polski z Niemiec w XIX wieku. Początkowo ozdoby choinkowe robiono samodzielnie lub zawieszano cukierki i zapalone świeczki. W XIX wieku największą popularnością choinki cieszyły się wśród arystokracji, jednak później zwyczaj ubierania świątecznego drzewka rozprzestrzenił się właściwie na wszystkie warstwy społeczne.

Choinka jest symbolem życia i nowego początku, a także połączenia człowieka z naturą. W drugiej połowie XX wieku sposób dekorowania choinki ewoluował i zaczęły pojawiać się coraz bardziej wymyślne ozdoby i lampki. W Polsce w okresie PRL dużą popularnością cieszyły się choinki sztuczne, które później stały się raczej symbolem tandetnych rozwiązań i braku rzeczywistej magicznej atmosfery.

Z kolei żywa choinka bożonarodzeniowa kojarzy się z pięknymi chwilami u boku najbliższych, a jej symbolika jest pozytywna. Podobnie wygląda to w senniku, który wskazuje, że choinka we śnie jest oznaką szczęścia rodzinnego i oczekiwania na przyjemności.

Sennik - znaczenie snu o choince świątecznej. Interpretacje

Choinka w senniku ma stosunkowo niewiele znaczeń, ponieważ raczej uznaje się, że świąteczne drzewko jest oznaką pozytywnych wydarzeń. Można wyróżnić kilka szczegółowych interpretacji:

  • ubieranie choinki oznacza chęć pomocy innym, a także poczucie, że jest się potrzebnym innym ludziom, zwłaszcza swojej rodzinie,
  • kupowanie świątecznego drzewka we śnie wiąże się z oczekiwaniem na czas świąt, a także z myśleniem o okresie, który można spędzić z bliskimi,
  • ozdoby choinkowe są zapowiedzią świąt, a także radosnym oczekiwaniem,
  • choinka ususzona ma znaczenie negatywne według sennika, ponieważ wskazuje na to, że należy poświęcać więcej czasu swojej rodzinie i zwrócić uwagę na jej potrzeby,
  • sztuczna choinka ma złożone znaczenie, ponieważ może być ona oznaką spełnionych nadziei, ale także wielu problemów, które trzeba rozwiązać samodzielnie,
  • rosnące lub duże świąteczne drzewko we śnie jest oznaką spełniających się planów lub marzeń.

Warto zaznaczyć, że interpretując sen o choince, należy zwrócić uwagę na porę roku. Przykładowo, taki sen w grudniu może wskazywać po prostu na odzwierciedlenie świata rzeczywistego, a także myśli pojawiających się przed snem. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jaką choinkę kupić, gdzie ją postawić, w jaki sposób przystroić w tym roku.

Pojawienie się snów o choince w okresie wiosenno-letnim może być związane z radosnym oczekiwaniem na przyjście świąt, które kojarzą się z rodziną, odwiedzinami osób bliskich, prezentami, pysznymi potrawami, a także niepowtarzalną magią i wspaniałą atmosferą.

Zdaniem niektórych sen o choince w lecie może oznaczać, że ktoś wpadł w oko osobie śniącej, a na horyzoncie pojawi się uczucie zakochania lub miłości. Kupowanie choinki może być także symbolem oczekiwania na spotkanie z bliskimi oraz tęsknoty.

W interpretacji snu o choince powinny także być wzięte pod uwagę inne elementy, takie jak uczucia osoby śniącej (bohatera snu), pojawienie się ozdób świątecznych, relacje z innymi ludźmi. Przykładowo, pierniki oznaczają nadchodzące przyjemności, a orzechy – energię do działania. We śnie mogą pojawić się także inne symbole świąteczne, takie jak jemioła, dwanaście potraw wigilijnych oraz suto zastawiony stół.

Prezenty pod choinką oznaczają niespodziankę, natomiast gałązki jemioły są oznaką nadejścia miłości, uczuć przyjacielskich lub ważnych uroczystości. Dzwoneczki we śnie symbolizują dobrą nowinę, natomiast pojawienie się aniołków może oznaczać opiekę nad osobą śniącą.

Analiza snu powinna być więc wielopoziomowa, aby nie pominąć istotnych szczegółów. Warto zaznaczyć, że w senniku arabskim oraz indyjskim choinka bożonarodzeniowa także niesie ze sobą pozytywne zdarzenia, takie jak czas spędzony z rodziną, szczęśliwe życie.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości