Skunk Anansie uwielbiają tworzyć zaangażowaną muzykę. "Jako artysta musisz podjąć to ryzyko"

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Monika Nasternak
Skunk Anansie o swojej prawie 30-letniej karierze

Zespół Skunk Anansie niedawno wydał dwa nowe single i ruszył w trasę koncertową, na której mapie jest również Polska. Grupa o muzycznych planach rozmawiała z Gabi Drzewiecką na antenie Dzień Dobry TVN. Jak odbierają swoją prawie 30-letnią karierę?

Skunk Anansie w Polsce

Skin - wokalistka grupy - słynie z tego, że uwielbia rzucać się w publiczność. Jednak pandemia wymusiła zmianę w jej przyzwyczajeniach scenicznych. - To jedna z tych rzeczy, które wyróżniają nas od innych zespołów, które tylko stoją na scenie - przyznała. - Teraz my też musimy tam zostać, musimy dbać o to, żeby nie przerwać trasy, a już raz straciłam głos. To drugi raz w karierze. Muszę być bardzo ostrożna i nie mogę schodzić ze sceny.

Ace, gitarzysta grupy zdradził jednak, że Skin nie zawsze jest wierna swojemu postanowieniu. - Pierwszego dnia polskiej trasy wbiegłaś w publiczność - zauważył. - Wbiegłaś między ludzi i szybko wróciłaś - dodał.

Kariera Skunk Anansie

Skin wychowała się w muzycznej rodzinie, z kolei Ace zakochał się w muzyce, gdy brat zabrał go na koncert. Z dnia na dzień oświadczył, że będzie miał zespół. I dopiął swego. Skunk Anansie działa niezależnie - sami wydają swoje utwory, mają własną wytwórnię i są niezwykle aktywni w mediach. Jak podkreślają muzycy, ich siła tkwi we wspólnym, jasno określonym celu oraz poszukiwaniu rozwiązań, gdy tylko pojawiają się problemy.

Skin nie ukrywa, że kocha tworzyć zaangażowaną muzykę, do której poszukuje inspiracji w osobistych doświadczeniach. - To bardzo czuły i wrażliwy temat, z którego się czerpie, ale jako artysta musisz podjąć to ryzyko - stwierdziła.

Zobacz materiał wideo z wyjątkowym wywiadem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości