Skunk Anansie

    Skunk Anansie

    Zaczynali w latach 90. ubiegłego wieku - w czasach, kiedy muzyki słuchało się głównie na walkmanach. Zdobyli ogromną popularność na całym świecie. Zawiesili swoją działalność w 2001 r., by powrócić w 2009 r. Ostatnio Skunk Anansie wydali swój siódmy album. Z wokalistką Skin i gitarzystą Ace rozmawiała Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała ich o inspiracje, nową płytę i tolerancję w świecie muzyki. Na koniec Gabi zdradziła pewien sekret Ace'go.

    W czwartek w Dzień Dobry TVN: zdarza się raz na dwa miliony i jest nieuleczalna - jak pomóc sześcioletniej Ani, która starzeje się w przyspieszonym tempie. Następnie: grzeczne dziewczynki, a potem miłe kobiety - Małgorzata Ohme o sile społecznych stereotypów i zgodzie na kobiecą furię. Oprócz tego: Alicja Napiórkowska i jej stylizacje w dziesiątkę tuż przed studniówką. A na koniec: charyzmatyczna wokalistka Skunk Anansie - Skin. Zaczynamy o 8.00!

    W Gdyni zakończył się jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce. Zobaczcie co o festiwalu, jego atmosferze i publiczności powiedzieli nam: Katarzyna Nosowska, zespół Skunk Anansie, Maria Peszek i "Abradab"!

    Nazwa zespołu pochodzi od skunksa i legendarnego boga z Afryki Zachodniej – Anansi. Skin, frontmanka zespołu Skunk Anansie, jest muzycznym samoukiem, pochodzi z Jamajki i otwarcie przyznaje się do biseksualizmu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o przyjaźni w zespole, kto jest szefem w Skunk, czym się inspirują i dlaczego kochają Polskę już od 15 lat? Czy sukces ich zepsuł? Dlaczego Skin zawiodła sie na Tonym Blairze?