Orlando Bloom z wizytą w Ukrainie. Opublikował wzruszające zdjęcia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Co słychać w świecie gwiazd i celebrytów?
Co słychać w świecie gwiazd i celebrytów? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Orlando Bloom udał się z wizytą do Ukrainy. Na miejscu spotkał się z dziećmi w ośrodku "Spilno" oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. O szczegółach tego zdarzenia opowiedziała w Dzień Dobry TVN reporterka Sandra Hajduk-Popińska.

Orlando Bloom - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

Orlando Bloom od lat związany jest z organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci UNICEF. Jako Ambasador Dobrej Woli odwiedził m.in. Syrię, Liberię czy Afganistan, a w zeszłym roku Mołdawię, gdzie spotkał się z ukraińskimi uchodźcami. Teraz z wizytą udał się do ogarniętej wojną Ukrainy, gdzie spotkał się z prezydentem kraju.

- Jako ambasador UNICEFU pojawił się w Kijowie. Pojawił się z taką niespodzianką dla Wołodymyra Zełenskiego. Przeczytał mu kawałek ważnego dla niego listu jego duchowego przywódcy - opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

W liście zawarto pokojowy przekaz, nawiązujący do buddyjskiej filozofii, którą Orlando Bloom od lat wyznaje. Wzruszająca wiadomość była metaforą bohaterskiej walki Ukraińców, którzy mimo przeciwności losu - nadal się nie poddają.

Orlando Bloom w Ukrainie

Aktor - znany m.in. z "Piratów z Karaibów" czy "Władcy Pierścieni" -  odwiedził również ośrodek "Spilno" w Ukrainie, by spędzić czas z najmłodszymi, którym beztroskie dzieciństwo zostało zabrane z dnia na dzień.

- Spilno to po ukraińsku "razem", a takich ośrodków jest tu ponad 180. Ten, który dziś odwiedziłem, został zbudowany głęboko w metrze, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Przez kilka godzin każdego dnia rodzice mogą zostawić tu swoje pociechy i dać im poczucie normalności - mogą tu pograć w gry i być po prostu dziećmi - przekazał Orlando Bloom za pośrednictwem Instagrama.

Jak dodał, ośrodek wyposażony jest w przybory plastyczne i materiały do rękodzieła, które pozwalają dzieciom na twórczą ekspresję. - Z dala od presji dorastania w strefie działań wojennych - podkreślił odtwórca.

Do postu Orlando Bloom dołączył kilka fotografii dokumentujących, jak bawi z dziećmi i rozmawia z opiekunami. Wiele osób z Ukrainy podziękowało aktorowi za wsparcie. "Dziękujemy za zaangażowanie i za pracę na rzecz naszego kraju. Kochamy cię", "Orlando, jako Ukrainka, naprawdę dziękuję", "Jestem ci nieskończenie wdzięczny"- czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Gregg DeGuire/Getty Images

Pozostałe wiadomości