Gwiazdy

Maciej Marcin Tomaszewski - utalentowany aktor serialu "Usta usta". W teatrze zadebiutował w wieku 11 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:

Maciej Marcin Tomaszewski to niezwykle utalentowany młody artysta, który dołączył do obsady serialu TVN pt. "Usta usta". Oprócz aktorstwa, jego pasjami są śpiew i gra na skrzypcach. Co jeszcze wiemy o serialowym synu Pawła Wilczaka?

Zamiłowanie artystyczne w dzieciństwie

20-letni Maciej Marcin Tomaszewski na scenie zadebiutował 9 lat temu na deskach Teatru Muzycznego Roma, w spektaklu "Nędznicy". Trafił tam ze szkolnego chóru. Jednak jego rodzice już dużo wcześniej zauważyli szczególne zainteresowania syna.

Maciuś, jak miał właśnie mniej więcej 2 latka, potrafił sobie podchodzić do radia, które stało na podłodze i wyszukiwać sobie program z muzyką poważną. Gasił sobie światełko, siadał na takim małym, dziecięcym foteliku i słuchał tej muzyki poważnej

- powiedziała mama, Magdalena Tomaszewska.

Zamiłowania artystyczne Macieja dotyczyły również aktorstwa, a swoje umiejętności w tej dziedzinie chłopak wykorzystywał w szkole.

Czasem symulowałem choroby. Przykładałem sobie herbatę gorącą do czoła i mówiłem, że mam gorączkę i dlatego nie pójdę [na lekcję - przyp. red.]. Bo jakiś sprawdzian, nie nauczyłem się, no były takie sytuacje

- przyznał się z uśmiechem.

Okazuje się, że młody aktor interesuje się także matematyką, co - jak stwierdziła jego siostra - przejawia się dobrym zorganizowaniem.

Kariera Macieja Marcina Tomaszewskiego

Dziecięce zainteresowania, ukierunkowały jego przyszłość. Kilka lat uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej, którą właśnie ukończył, a teraz studiuje także na dwóch uczelniach. Godzi to z pracą na planie serialu "Usta usta".

To aktorstwo mi się wzięło głównie przez te doświadczenia teatralne, które miałem w swoim życiu. To mnie zainspirowało. Ludzie, których spotykałem na swojej drodze - aktorzy po prostu - byli dla mnie pewnego rodzaju wzorcami do naśladowania . No i chciałem swoje życie związać z tym zawodem. Stwierdziłem, że ta ścieżka będzie odpowiednia

- stwierdził w Dzień Dobry TVN Maciej Marcin Tomaszewski.

Wojciech Mecwaldowski i jego serialowe dzieci w "Usta usta". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości