Gwiazdy

Posiadłość Natalii Klimas przypomina lawendowe pola w Prowansji. "Jest coś magicznego w tej roślinie"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Lawendowe Mazury Natalii Klimas
Lawendowe Mazury Natalii Klimas Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Widok lawendowych pól ma w sobie kojącą moc. Drobne fioletowe kwiaty niosą ze sobą jednak dużo więcej niż romantyczne piękno i tajemniczość. Ma one także niezwykłe właściwości. O swoim lawendowym raju oraz o zastosowaniu tej zjawiskowej rośliny, opowiedziały aktorka Natalia Klimas i dziennikarka Agnieszka Cegielska.

Lawendowe Mazury Natalii Klimas

Natalia Klimas dzieli życie między Warszawę, a Mazury. To tam aktorka stworzyła miejsce, którego bajkowy urok zapiera dech w piersiach. Posiadłość otacza magiczny ogród, a widok na lawendowe pola przenosi do wakacyjnych wspomnień Prowansji.

- W Warszawie czuję się dobrze, ale Mazury stały się miejscem, w którym moja głowa wypoczywa. Widzę, jak szczęśliwe są moje dzieci tutaj. Z każdym rokiem odnajdujemy tutaj coraz więcej elementów, które nas z tą ziemią łączą, tworzymy coraz więcej wspomnień - mówi Joanna Klimas, spacerując wśród bujnej roślinności swojego mazurskiego ogrodu. - Moja mama tu przyszła i mówi: "Właściwie to powinno być pole lawendowe". Okazało się, że chyba lawenda bardzo lubi tę ziemię i nagle mamy tutaj swoją własną Prowansję - wyjaśnia.

Uprawianie lawendy stało się ulubionym zajęciem Natalii Klimas. - Zauważyłam, że ma to działanie kojące i fajne dla całej naszej rodziny. Jest coś magicznego w tej roślinie - wyznaje. - Nie można całe lato podziwiać piękna lawendy i mieć potem z niej piękne rzeczy. Albo ścinasz i nie masz widoku, albo zostawiasz i już wtedy nie robisz: naparów, olejków, kremów, przeróżnych marynat - opowiada o ulotnym pięknie rośliny Natalia. - Marzy mi się dużo więcej, marzą mi się piękne rzeczy zrobione z tej lawendy. Myślę, że taka dobra energia powinna pójść dalej - dodaje.

Właściwości lawendy

Lawenda jest rośliną bardzo popularną w medycynie naturalnej. Niebieskofioletowe kwiaty charakteryzuje przyjemny zapach, a jednocześnie wiele dobroczynnych właściwości. - Kocham lawendę. (...) Nazwałam ją "naturalną apteczką", bo spektrum działania lawendy, gdybyśmy tak chcieli od "A do Z", to jest naprawdę książka - mówi dziennikarka, propagatorka zdrowego stylu życia, autorka kanału na YT "Naturalnie od kuchni" i konsultantka medycyny ajurwedyjskiej Agnieszka Cegielska. - Ja się nią celebruję, bo każda jej część jest do wykorzystania. (...) Ona jest dla dzieci i dla dorosłych, to jest balsam dla naszego układu trawiennego - zachwycona opowiada Cegielska.

O wszystkich zastosowaniach lawendy dowiecie się więcej, oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości