Gwiazdy

Kuba Badach śpiewa Zauchę. "To był jeden z najwspanialszych głosów"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Badach śpiewa Zauchę

Kuba Badach wykonuje utwory niezapomnianego Andrzeja Zauchy. Od śmierci tego artysty minęło 30 lat, a jego piosenki nadal poruszają. W czym tkwi ich urok?

Kuba Badach śpiewa Andrzeja Zauchę

Kuba Badach wychował się na płycie Andrzeja Zauchy z 1987 roku. Jako 12-latek dołączył do zespołu i wtedy poznał tego niezwykłego artystę. W 89 roku nagrał chórki na jego album z bajkami.

- Uważam, że to był jeden z najwspanialszych głosów. Facet, który potrafił gdzieś instynktownie znaleźć złoty środek. Umiejętność słuchania własnego organizmu i znalezienia tej cudownej barwy, która sprawdzała się w każdej stylistyce, jednocześnie zachowując swój charakter. On śpiewał niesamowicie swobodnie - podkreślił Kuba Badach w Dzień Dobry TVN.

Andrzej Zaucha miał ogromną charyzmę i jak wspomniała Anna Kalczyńska, "w tamtych czasach to był człowiek, który wyprzedzał show-biznes". Kuba Badach w 2009 roku nagrał płytę z jego utworami.

- Takiej płyty nie było na rynku, nikt nie sięgnął po utwory Andrzeja Zauchy. One zaczęły znikać ze stacji radiowych i to był smutny dosyć obrazek i trend. Udało nam się, mam nadzieję, to zatrzymać - wyznał.

Reedycja płyty z utworami Andrzeja Zauchy

Teraz przyszedł czas na odświeżenie płyty z 2009 roku. Okazuje się, że nadal jest wiele osób ceniących sobie ponadczasowe utwory Andrzeja Zauchy.

- Ta płyta doczekała się reedycji, bo minęło 12 lat. Dorzuciliśmy kilka utworów koncertowych. To jest niesamowite, że płyta dosyć trudna, wymagająca dochodzi w tej chwili do nakładu platynowego. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, to jest wielka nagroda, którą nam publiczność sprawiła i od 12 lat gramy ten program nieprzerwanie - wyznał Kuba Badach.

W tej wersji płyty pojawiły się dwa nowe utwory, których nie było na poprzedniej. Okładka został zaprojektowana przez Andrzeja Pągowskiego.

Zobacz wideo: Kuba Badach - "Jak na lotni"

Kuba Badach – „Jak na lotni”
Kuba Badach – „Jak na lotni”Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości