Staszek Karpiel-Bułecka stanowczo o wykorzystywaniu koni. "Po to są góry, żeby chodzić po nich na nogach"

Staszek Karpiel-Bułecka stanowczo o wykorzystywaniu koni
Staszek Karpiel-Bułecka stanowczo o wykorzystywaniu koni
Źródło: Dzień Dobry TVN
Temat koni, które wożą w górach turystów, od lat budzi kontrowersje. Podczas gdy dla jednych przejażdżka dorożką jest nie lada atrakcją, inni alarmują, martwiąc się o zdrowie zwierząt. Co na ten temat myśli Staszek Karpiel-Bułecka? Słowa muzyka niektórym mogą się nie spodobać.
Konie
Spór o konie nad Morskim Okiem
Źródło: Dzień Dobry TVN

Staszek Karpiel-Bułecka o wykorzystaniu koniu w celach turystycznych

Staszek Karpiel-Bułecka to dumny reprezentant swojego regionu. Wokalista nie ukrywa, że jest lokalnym patriotą, dbającym o dobrobyt mieszkańców i ekologię. Jak przyznał w rozmowie z dziennikarką Jastrząbpost.pl stosuje się do zasad takich jak segregowanie śmieci czy oszczędne korzystanie ze światła i wody.

- Im człowiek jest starszy i przede wszystkim płaci za to, to wtedy myśli. Staram się też tłumaczyć ludziom, którzy przyjeżdżają do Zakopanego, żeby nie przyjeżdżali pięcioma samochodami, jak jadą w pięć osób, tylko żeby przyjechali jednym autem – mówił.

Artysta ma także przemyślenia na temat koni wykorzystywanych w celach turystycznych. Co myśli o dorożkach, do których każdego dnia wsiadają podróżni?

Staszek Karpiel-Bułecka o wykorzystywaniu koni

Staszek Karpiel-Bułecka nie ukrywa, że nie podoba mu się sposób, w jaki traktowane są w polskich górach konie. Zwierzęta te masowo zaciągane są do pracy, a ich głównym zadaniem jest przewożenie turystów. Artysta, patrząc na krzywdę czworonożnych przyjaciół, zaapelował do turystów, by na spacery wybierali się na piechotę.

- Niech turyści się biorą, kupują trampki i chodzą na nogach. Nie męczymy zwierząt, nie jeździmy busami, po to są góry, żeby chodzić po nich na nogach. Jeżeli komuś się nie chce, to niech nie chodzi w góry. Takim osobom polecam przejście się po Krupówkach. Oczywiście niektórzy się na mnie wkurzą, ale taka jest prawda. Góry są od chodzenia na nogach, a nie jeżdżenia końmi - ocenił.

I choć wypowiedź ta wydaje się nieco kontrowersyjna, jest w stu procentach prawdziwa. My również nie popieramy męczenia zwierząt.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla