Gwiazdy

Wspinaczka Głowackich. "To jest super spędzanie wolnego czasu"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Robert Stockinger 
Rodzinna wspinaczka z Piotrem Głowackim

Piotr Głowacki to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mało kto wie, że wielką pasją artysty jest wspinaczka. Co ciekawe, bakcyla chwyciła również jego żona i dzieci. Jak zaczęła się przygoda aktora z tym sportem i za co lubi go najbardziej?

Piotr Głowacki o pasji do wspinaczki

Piotr Głowacki przygodę ze wspinaczką zaczął cztery lata temu, gdy przygotowywał się do jednej z ról. - Potem dołączyła Aga, dwa i pół roku temu, a dzieci dołączyły, jak zaczęły chodzić - mówił aktor w rozmowie z Robertem Stockingerem. I to właśnie dla najmłodszych wspinaczka jest szczególnie cenna. - To jest pierwotna umiejętność ludzka, z której rezygnujemy ze względów kulturowych czysto. A rezygnując z tego w wieku, kiedy dzieci umieją już chodzić i powinny zacząć się wspinać [...] mówimy im "stop". To tak naprawdę jakbyśmy odbierali im szanse rozwoju mózgu, bo mózg rozwija się dzięki wspinaczce, rozwija się trójwymiarowość myślenia - mówił aktor.

Na tym jednak nie koniec. Dzięki wspinaczce dzieci uczą się także odpowiedzialności. - Wiedzą, że mogą wchodzić tylko tam, skąd mogą zejść, że muszą o siebie dbać nawzajem - dodał aktor.

Jak wspinaczka zmieniła życie Piotra Głowackiego i jego rodziny?

- Wspinanie absolutnie odmieniło nasze życie. Podróżujemy bardzo dużo. To jest super spędzanie wolnego czasu i nie wolnego - mówiła Agnieszka, żona Piotra Głowackiego. Nasza rozmówczyni przyznała, że wspinaczka to dla niej coś więcej niż tylko hobby i podchodzi do niej znacznie poważniej. - Mam swoje ambicje sportowe. [...] Ja się wspinam głównie z liną - dodała.

Jakie jeszcze korzyści może dawać wspinaczka? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Robert Stockinger 

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości