Gwiazdy wspierają Ukrainę. "Był to chyba najpiękniejszy koncert, który udało nam się zrealizować"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Polskie gwiazdy od początku wojny wspierają Ukrainę w walce z Rosjanami. Tenisistka Iga Świątek wielokrotnie pokazywała swoją solidarność. Pisarz Szczepan Twardoch organizuje akcje, dzięki, którym kupił już samochody i drony, które są potrzebne na froncie. Jednak nie tylko artyści zaangażowali się we wsparcie Ukrainy.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Iga Świątek od momentu wybuchu wojny okazywała publicznie swoje wsparcie dla naszych sąsiadów. W marcu zeszłego roku na turnieju Indian Wells zabrała po raz pierwszy głos i powiedziała, że przygotowała flagę, żeby wpiąć sobie w strój. Ogłosiła też, że gdyby inne zawodniczki chciały, to ma ich więcej.

- Poza gestami, poza słowami poszło też konkretne działanie. Lipiec, Kraków i turniej Iga Świątek i Przyjaciele, turniej charytatywny, który pozwolił uzbierać dwa i pół miliona złotych. To jest ogromna kwota - wyjaśnił Mateusz Hładki. W tym turnieju zagrała m.in. Agnieszka Radwańska, a organizowany był przy współpracy z organizacją UNICEF.

Ukrainę wspiera też pisarz Szczepan Twardoch, który nie tylko zbierał pieniądze, ale także pojechał na Ukrainę, żeby przekazać zakupiony sprzęt. - Udało mu się zebrać, to jest informacja na 15 lutego, pół miliona złotych, a jego akcja na stronie zrzutka.pl wystartowała w grudniu - wyjaśnił dziennikarz. Udało mu się kupić 6 samochodów terenowych, drony oraz sprzęt potrzebny na froncie.

Koncert dla Ukrainy

Część zespołu U2 zagrała w kijowskim metrze, które służyło wówczas za schron. Dołączył do nich ukraiński żołnierz. Wykonali razem utwór "Stand by me". Ukrainie pomagali także Beckhamowie, Mila Kunis i Ashton Kutcher, Blake Lively i Ryan Reynolds.

Stacja TVN zorganizowała koncert "Razem z Ukrainą", który odbył się w Łodzi. Oglądały go 4 miliony widzów i dzięki ich zaangażowaniu zebraliśmy wówczas niemal 8 milionów złotych. - Był to chyba najpiękniejszy koncert, który udało nam się zrealizować - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości