Gwiazdy

Beyonce wróciła na scenę po 5 latach. Występ gwiazdy w Dubaju wywołał falę krytyki

Gwiazdy

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w show-biznesie?

24 miliony dolarów - tyle Beyonce zarobiła za jeden koncert zagrany w Dubaju. Wokalistka zaśpiewała tam z okazji otwarcia nowego luksusowego hotelu. I choć po latach na scenę powróciła w wielkim stylu, jej występ jest powszechnie krytykowany. Dlaczego wzbudził tyle kontrowersji?

Beyonce - koncert w Dubaju

Choć Beyonce miała 5-letnią przerwę od koncertowania, przez te lata nie dawała o sobie zapomnieć. Artystka wydała niedawno nowy album, co dało fanom nadzieję, że Bey niedługo ruszy w trasę koncertową. I faktycznie jeden koncert się odbył - w Dubaju. Wokalistka zagrała koncert z okazji otwarcia luksusowego hotelu na jednej z ramion słynnej dubajskiej palmy.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Organizatorzy koncertu zadbali o to, by występ nie był nagrywany. W sieci znaleźć można jedynie oficjalne, krótkie wideo, które jest jedynie namiastką wielkiego show, które dała Beyonce. Dowiadujemy się z niego jedynie tego, że gwiazda miała na sobie kilka zjawiskowych kreacji, obok siebie wielu tancerzy, a publika mogła podziwiać nie tylko doskonale zorganizowane choreografie z elementami pirotechnicznymi, ale i artystkę unoszącą się na linach.

Kontrowersyjny występ Beyonce w Dubaju

Media donoszą, że za swój koncert Beyonce miała dostać aż 24 miliony dolarów, jednak to nie kwota wywołała największe kontrowersje wokół jej występu. Publika zwróciła uwagę na to, że prawa obowiązujące w Dubaju mocno gryzą się z przekonaniami, jakie prezentowała do tej pory wokalistka.

- Beyonce pozycjonuje się jako sojuszniczka społeczności LGBT - zauważył Mateusz Hładki w przeglądzie show-biznesowym Dzień Dobry TVN. - W Dubaju zarówno prawa kobiet, jak i prawa mniejszości są łamane (...). Homoseksualizm jest penalizowany - dodał dziennikarz.

Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze zadziało się w świecie show-biznesu obejrzyj powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Mason Poole/Getty

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości