Anna Mucha wyszła tak z domu. Nie mogła już zawrócić. "Byłam bez szans"

Anna Mucha wyszła tak z domu. Nie mogła już zawrócić. "Byłam bez szans"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak rozpoznać uzależnienie od telefonu?
Jak rozpoznać uzależnienie od telefonu?
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Najpierw ta sytuacja wzbudziła w aktorce niepokój, a później dała jej do myślenia. Anna Mucha w mediach społecznościowych opowiedziała, co ostatnio jej się przytrafiło. Wychodząc z domu, zapomniała wziąć jedną rzecz, bez której zwykle się nie rusza. Jaką wyciągnęła lekcję?

Anna Mucha zapomniała telefonu

W dobie smartfonów i nowoczesnych technologii wielu z nas wszędzie zabiera ze sobą telefon. W kilka chwil możemy do kogoś zadzwonić, napisać wiadomość, sprawdzić powiadomienia, zrobić pamiątkowe zdjęcie albo znaleźć w wyszukiwarce internetowej odpowiedź na nurtujące pytanie. Normą jest, że mamy przy sobie komórkę, więc kiedy ją gdzieś zostawimy, pojawia się zdenerwowanie.

Anna Mucha pierwszy raz od dawna przez przypadek wyszła z domu bez telefonu. Ta z pozoru błaha sytuacja była dla niej niezwykle pouczająca.

- Zorientowałam się, kiedy byłam już bez szans, żeby wrócić… Muszę to robić częściej. Kiedy już opadł mi nerw i niepokój, że świat nie ma ze mną kontaktu, kiedy dotarło do mnie, ze nie pochwalę się na Insta, ani że nie pogram w swoje ulubione gry, kiedy uznałam, że trudno, sprawdzę tę wiedzę w innym momencie, przyszło ukojenie. Sięgnęłam po książkę ("Chłopki" - polecam!) i byłam z bliskimi, i zaczęłam rozglądać się, i patrzeć na ludzi, którzy byli… w komórkach - napisała aktorka.

Anna Mucha o detoksie od mediów społecznościowych

Mucha przyznała, że odpoczynek od smartfona był jej potrzebny. Mogła odciąć się od wirtualnej rzeczywistości i w pełni być "tu i teraz".

- Nie było to łatwe doświadczenie z początku, ale dobrze mi zrobiło. Muszę to kiedyś jeszcze powtórzyć albo odkładać telefon częściej. A Ty? Robisz sobie czasem detoks? - zapytała fanów.

Internauci podzielili się swoimi doświadczeniami. Wielu z nich praktykuje bycie offline.

"Detoks od świata wirtualnego jest bardzo ważny, bo czasem tracisz dobre momenty w swoim życiu", "Na początku mam takie same objawy, co pani. Później zaczynam zauważać świat wokół i, niestety, ludzie są blisko siebie, ale tylko ciałem. Głową dalej w komórkach. To takie smutne", "Żyj i bądź offline jak najdłużej. Chroń swoją prywatność choćby telefon dzwonił. Nie odbieraj. Każda sekunda jest na wagę złota", "Bez detoksu można zwariować", "Ostatnio tak zrobiłam na kilka godzin i czułam się świetnie. Chyba zacznę to praktykować częściej", "Ja też ostatnio nie wzięłam i to był super dzień" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości