Gorące tematy

Kobiety na własną rękę budują domy. "Baba na budowie to nie ewenement"

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
R. Męczykalski, A. Myśliwiec
Ona buduje dom

Kobiety nie tylko chcą planować to, jak będą wyglądały wnętrza ich domów, ale także same je stawiają. W tym celu powstała specjalna grupa "Ona buduje dom", gdzie panie wzajemnie inspirują się do działania. Są najlepszym dowodem na to, że chcieć to móc.

Kobiety budują domy

Marzena Bany założyła na Facebooku grupę "Ona buduje dom". Brakowało jej w sieci przestrzeni, gdzie kobiety są traktowane poważnie w kwestii budowy czy remontu nieruchomości.

- Ta grupa powstała z potrzeby. Jest tylko dla kobiet. Sama szukałam wiedzy o budowie, nie wiedziałam, od czego zacząć, gdzie szukać. To grupa typowo budowlana. Kobiety z grupy nie tylko budują, ale doradzają sobie. Robią wszystko, co związane z budową i remontem. Jedna pani pochwaliła się, że położyła 200 metrów kafelek - powiedziała Marzena Bany.

Budowa domu - zajęcie tylko dla mężczyzn?

Dominika Chybowska na własną rękę postanowiła wyremontować swój dom. Niewinnie zaczęło się od pralni, którą w razie niepowodzeń spisała na straty. Okazało się, że z remontem poszło jej nieźle. Idąc za ciosem zajęła się resztą domu.

- Najpierw wyremontowałam pralnię i wyszła całkiem nieźle. Później zrobiłam kotłownię, podłogę, przedpokój, garderobę, łazienkę i na koniec zostawiłam sobie 85 metrów desek. "Baba" na budowie to nie ewenement - podkreśliła członkini grupy "Ona buduje dom".

- Opowiadam czasem komuś, że byłam na budowie i robiłam to i tamto. W pewnym momencie nie traktowałam tego jako coś niezwykłego, ale budziło to często zdziwienie. Trochę czułam się jak UFO - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: R. Męczykalski, A. Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości