Gorące tematy

"Grzechem byłoby, by Grzech Grzechowi nie pomógł". Mężczyzna wyremontował dom wdowca

Gorące tematy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Bianka Zalewska
Grzech, aby Grzech Grzechowi nie pomógł
Grzech, aby Grzech Grzechowi nie pomógłDzień Dobry TVN
wideo 2/29

Grzegorz Misiecki przez lata pracował w szkole jako woźny. Wiódł z żoną skromne życie, które przerwała choroba i śmierć kobiety. Po tym tragicznym wydarzeniu mężczyzna mieszkał w fatalnych warunkach. W jego domu panowały chłód i wilgoć. Grzegorz Pacho postanowił odmienić los wdowca i wyremontować jego lokum.

Brzeziny. Mężczyzna pomógł wyremontować dom skromnie żyjącemu wdowcowi

Historia Grzegorza Misieckiego mocno poruszyła mieszkającego za granicą, ale pochodzącego z tej samej miejscowości Grzegorza Pacho. Celem mężczyzny było odnowienie domu wdowca, zapewnienie mu godnych warunków życia, w tym środków niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb.

- Natrafiłem na pana Grzesia dzięki koledze, który nie musiał mnie długo namawiać, że to jest odpowiedni powód, by się poświęcić. (...) Grzechem byłoby, by Grzech Grzechowi nie pomógł - komentuje inicjator akcji niosącej wsparcie byłemu woźnemu.

Lokum Grzegorza Misieckiego było w opłakanym stanie. Skromnie żyjący mieszkaniec Brzezin nie miał ogrzewania, a do jego domu wlewała się woda. Dziś trudno mu uwierzyć w metamorfozę wnętrza.

- Nie mogłem się odnaleźć w tym wszystkim, bo nagła zmiana tak mnie zaszokowała. Mam teraz tak ładnie, tak pięknie, że mogę w końcu żyć, swobodnie mieszkać - wyznaje w studiu Dzień Dobry TVN.

Historia Grzegorza Misieckiego. Wdowiec mieszkał w tragicznych warunkach

Grzegorzowi Misieckiemu bardzo trudno pogodzić się ze śmiercią ukochanej żony. Mężczyźnie doskwierała ogromna samotność. Pustkę próbował wypełnić miłością, którą darzy zwierzęta. Remont domu pozwolił mu na to, by bez przeszkód opiekować się swoimi pupilami.

- Teraz śpię na dole, pies śpi na dole, tylko ma swoje posłanie, a kot śpi na górze. To jest dla mnie duże ułatwienie, bo po schodach nie muszę wchodzić i nie muszę wnosić psa - tłumaczy wdowiec.

Pan Grzegorz podziękował na antenie Dzień Dobry TVN osobom, które szczególnie pomogły mu w poprawie jakości życia. To właśnie za ich sprawą już nie czuje się samotny.

- Dzwonią do mnie, przychodzą. (...) Pan, który robił remont, Michał Lewandowski, to złoty człowiek, bo nie tylko remontem się zajął. (...) Razem z panią Marią Jałmużną chodzili po biurach, żeby załatwić sprawę, żeby mnie woda nie zalewała - docenia mężczyzna.

Również chcesz pomóc panu Grzegorzowi? W sieci utworzona została zbiórka pieniędzy potrzebnych na pokrycie codziennych wydatków wdowca. Link do strony TUTAJ.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości